Зараз в ефірі:

У ЗСУ визначають кращий однотипний підрозділ

10.10.2019
У ЗСУ визначають кращий однотипний підрозділ

У Міжнародному центрі миротворчості і безпеки на Львівщині триває конкурс, де визначають кращий однотипний підрозділ Збройних Сил України. Хто змагається за звання кращих, які завдання доводиться виконувати та що отримає переможець, знає наш кореспондент Владислав Назаркевич.

 

 

 

 

"На конкурс приїхали чотири роти, по одній від окремої механізованої, гірсько-штурмової, десантно-штурмової бригад та рота зі складу окремого батальйону морської піхоти. Вони здобули звання кращих під час попередніх відбіркових змагань у своїх родах військ. Кожний з підрозділів має достойну бойову історію. Усі ці роти  багато воювали проти російсько-терористичних військ на сході країни, брали участь у навчаннях разом з іноземними інструкторами.

Почалися змагання з завдання викликати вогонь артилерії. Вчасна і точна робота артилерії часто допомагає вижити підрозділу в реальному бою, тож важливість такого конкурсного завдання не підлягає сумніву. Краща рота має вміти робити це у мінімальний час з максимальною точністю.

Далі — комп’ютерні  двосторонні навчання. Тут є сучасний центр імітаційного моделювання бойових дій, де можна відпрацювати тактичні дії в різних бойових умовах. І насамкінець практичні дії в обороні та наступі. Тут роти почергово міняються ролями. Спершу обороняють опорні пункти, потім наступають на них. для роботи в полі використовують систему MILES (Multiple Sntegrated Laser Engagement Sistem). Це спеціальні датчики, які знаходяться на екіпіруванні та шоломах бійців та на техніці і прилади, що випромінюють промінь лазера під час пострілу стрілецької зброї, гранатомету, кулемету чи гармати БМП. Якщо промінь лазера потрапляє в зону дії датчика – боєць чує пронизливий постійний писк. Це означає, що він уражений. Якщо чує два коротких звуки — це означає, що кулі свистять зовсім поруч. Бої з такою системою – дуже реалістичні та чесні. Крім того вся інформація з системи передається на комп’ютер керівника навчань. Потім можна проаналізувати всі деталі бою. Хто і скільки разів стріляв, хто де знаходився, хто діяв успішно, а хто не дуже. Попри дощ і холод, в полі було спекотно. Тут усі з чималим досвідом. Командири не кидають усі свої сили в атаку стрункими рядами. Промацувати, обходять з флангів, бережуть людей, техніку і боєприпаси. Командири підрозділів в обороні також обороняються активно. Роблять засідки, сковують дії тих, що атакують, ще на підходах до позицій. Активно працюють снайпери. Такі бої не виглядають видовищно. Це скоріше шахові партії, тільки замість фігур — живі люди, серця яких здається готові вистрибнути з грудей від максимальних фізичних навантажень: бігу, стрільби і повзання в багнюці. Станом на зараз усі бої рот вже пройшли.

Тепер керівництво конкурсу рахує втрати і перемоги, аби визначити найкращого. Підрозділ-переможець отримає грошову премію у розмірі 630 тисяч гривень, премія за друге місце становитиме 315 тисяч гривень, за третє — 189 тисяч гривень.

Утім, головний мотив підрозділів — точно не гроші. Це підсвідоме бажання воїнів перемогти і вижити на полі бою. Це здорова конкуренція професіоналів, які прагнуть визнання. Найцінніше, кажуть учасники змагань, це можливість після бою детально проаналізувати і розібрати до дрібниць дії підрозділу, зробити правильні висновки, що допоможуть перемагати в боях реальних.

Переможець буде відомий в останній день конкурсу, 12 жовтня. Хто ними стане — дізнавайтесь наприкінці тижня із сюжету Військового телебачення", — розповів Назаркевич.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток