Чорноморський флот росії під прямим ураженням України

Чорноморський флот росії під прямим ураженням України

Україна вдалася до нав'язування власної воєнної ініціативи. Потоплення буксира Василій Бех, удар по острову Зміїний означає, що Україна нарешті досягла воєнного паритету у тому, що називається ракетне протиборство. Про це у включенні Армії FM розповів воєнний експерт Петро Черник.

— Україна спроможна диктувати ворогу власні правила. Зі стратегічної точки зору це неймовірний успіх. Адже весь російський Чорноморський флот відтепер знаходиться під прямим воєнним ураженням з боку українців, у зоні досяжності межею у 200 км. Це своєю чергою суттєво понижує ризик десантування ворожих військ на чорноморське узбережжя в районі Одеси, — зазначив Петро Черник.

За словами експерта, вказані дії впливають на підняття бойового духу української армії та суспільства. Крім того, сприяє покращенню оперативної обстановки на Півдні.

— Там зараз відбуваються активні контрнаступальні дії. Херсонщина є набагато важливішою зоною, ніж територія Луганської та Донецької областей. Бо там, в першу чергу, велика мережа мостів і водоканалів. І як тільки українці закріплять за собою Нову Каховку, у якій знаходяться гідроспоруди, які постачають воду по Криму, в українців з'явиться ще один аргумент тиску на російську федерацію, — заявив Петро Черник.