Зараз в ефірі:

“Мені потрібен живий тато, а не бруківка” - як триває акція “Гроші на ЗСУ”

24.02.2024
“Мені потрібен живий тато, а не бруківка” - як триває акція “Гроші на ЗСУ”

“Мені потрібен живий тато, а не бруківка!”, “Гроші на дрони - заради перемоги”, “Я хочу бачити зміни, а не слухати ваші виправдання” - з цими гаслами сотні киян щосуботи виходять на акцію під будівлю КМДА. Мета - змусити чиновників переглянути пріоритети та більше витрачати на допомогу Силам оборони. Про перебіг акції - у сюжеті.

Щосуботи під Київською міською адміністрацією триває акція “Гроші на ЗСУ”. У будь-яку погоду активісти збираються о 10 годині. Серед їхніх вимог: спрямувати 20% бюджету столиці на потреби військових.

Представник ініціативної групи “Гроші на ЗСУ” Мирослав Гаврищук переконаний, потрібно і далі тиснути на владу. І чиновники це бачать та реагують.

- На другу акцію виходили представники партії УДАР і звітували, як КМДА допомагає військовим. Голова бюджетної комісії теж приходив. Після того, як голосувався бюджет 2024 року, було висунуто проєкт рішення про додаткове перенаправлення коштів з МЦП по розв’язках 1 млрд грн на допомогу ЗСУ. 

Прогрес є, каже Мирослав. Учасники акцій також зустрічаються з депутатами наживо та онлайн, ходять на засідання бюджетної комісії. Активісти домоглися, щоб влада виплачувала по 30 тисяч гривень киянам, які мобілізувалися чи підписали контракт після 1 грудня 2023 року. Рішення про ці виплати ухвалили торік 7 грудня.

Олександра виїхала у березні 2022 року з окупованого Маріуполя. Відвідує акції з першої. Має друзів-військових, тож бути під стінами міської адміністрації - це її обов’язок, каже вона.

- Більшість із цих людей народжені за незалежної України. Ми - майбутнє цієї країни. І як майбутнє кажемо людям, які мають вплив на теперішнє: «Привіт, прокидайтеся! Нам треба сучасні рішення». Якщо ми будемо в старій ментальності, всі загинемо.

Окрім 20% від бюджету міста на ЗСУ, активісти вимагають від влади підвищити інклюзивність Києва, відкрити центри реабілітації, а також збільшити прозорість і звітність, як їх використовують на допомогу Силам оборони.

Про діяльність та досягнення групи “Гроші на ЗСУ” можна дізнатися з їхніх інстаграм- та фейсбук-сторінок. Приходьте і ви під КМВА, тут раді новим учасникам та відкриті до нових ідей та ініціатив.


 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток