Зараз в ефірі:

10 перших кроків для відновлення після евакуації

15.04.2023
10 перших кроків для відновлення після евакуації

Поради психологинь Центрів допомоги врятованим стануть у пригоді у випадку примусової евакуації.

Подбайте про першочергові потреби: їжу, наявність питної води.

Відновіть режим сну. Намагайтеся засинати не пізніше 22:00, 23:00 та пам'ятайте, що здоровий сон має тривати близько 8 годин.

Дайте знати про себе державним структурам та гуманітарним організаціям, щоб вони могли забезпечити Вас необхідним.

Уникайте вживання алкоголю та інших шкідливих речовин.

На новому місці розширюйте коло спілкування з новими людьми та контактуйте з тими, хто також пережив досвід евакуації. Обмінюйтесь думками, діліться з ними порадами.

Відновіть контакт зі своїм тілом. Після переїзду організм людини у стані стресу: плечі згинаються, обличчя стає напруженим, тож варто: робити самомасаж (обличчя, плечі), розтирати вуха, розминати м'язи.

Постійно давайте собі зворотний зв'язок: Як я зараз почуваюсь? Що я можу зробити сьогодні? Чи достатньо я даю собі часу на відновлення? Чи є в мене ресурс спілкуватись?

Робіть все у своєму темпі: якщо ви чогось не вирішили одразу, це не означає, що ви не зробите цього пізніше, або що взагалі ні на що не здатні. Важливо поважати себе, свій досвід.

Знайдіть новий ресурс: жаль за минулим забирає багато енергії, спочатку неможливо повністю від цього позбутися, але важливо намагатися направляти фокус енергії в інше річище – знайдіть прості постійні справи, які ви можете виконувати на новому місці: похід до магазину, прогулянки.

Звертайтеся по допомогу. В Україні працюють Центри Допомоги врятованим, де надають комплексну, безоплатну, конфіденційну допомогу, а також психологічну, соціальну та юридичну підтримку.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток