Зараз в ефірі:

18 травня — День резервіста України!

18.05.2022
18 травня — День резервіста України!

Свято воїнів-патріотів, які проявили відвагу, героїзм та стійкість під час захисту незалежності та територіальної цілісності України, і сьогодні, коли ворог ступив на нашу землю, знову стали до лав українського війська. Сформовані у найскладніших умовах війни українські резервісти є потужним ресурсом нашої армії для відсічі збройної агресії та Перемоги над ворогом.

 

Резервісти — це громадяни України, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України та інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний та воєнний час. Резерв буває оперативний, мобілізаційний та громадський.

Оперативний резерв першої черги — найбільш боєздатний. До нього входять люди з досвідом участі в бойових діях, які підписали контракти і проходять службу в резерві, а в особливий період — також всі, хто відслужив в районі бойових дій у віці до 40 років. Оперативний резерв призивають на допомогу у випадку активізації бойових дій, будь-де — чи на лінії розмежування, чи на окремих ділянках державного кордону.

Оперативний резерв другої черги — військовослужбовці старшого віку, які проходили строкову службу до 2014 року або служили за контрактом. Резерв другої черги складається з резерву нарощування та територіального резерву.

Резерв нарощування — це резервісти та військовозобов’язані, призначені для комплектування органів військового управління, військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій, які не увійшли до бойового складу Збройних Сил, зокрема тих, що формуються в особливий період (стратегічних резервів), військових навчальних закладів, установ та організацій, нових органів управління, військових частин та підрозділів інших військових формувань.

Територіальний резерв включає резервістів та військовозобов’язаних, призначених для комплектування військових частин, підрозділів територіальної оборони.

Мобілізаційний резерв Це військовозобов'язані громадяни, котрі закінчили військові кафедри вишів як офіцери запасу і не призивалися під час попередніх мобілізаційних кампаній. Ці резервісти призначені для комплектування: вищих військових навчальних закладів, навчальних частин (центрів) з метою доукомплектування особовим складом органів військового управління, органів управління, військових частин, установ та організацій Збройних Сил та інших військових формувань.

Громадський резерв це громадяни, які добровільно беруть участь у гарантуванні нацбезпеки й оборони держави. Цей резерв включає громадян, які не мають вікових та фізичних обмежень щодо призову на військову службу. Резервістів громадського резерву можуть залучати для комплектування Збройних Сил та інших військових формувань в особливий період.В разі чого, громадський резерв мобілізується в останню чергу у разі найгіршого сценарію розвитку подій.

За бажання, кожен може пройти службу у військовому резерві і стати резервістом. Для цього треба вивчити умови проходження такої служби в найближчому територіальному центрі комплектування та пройти медкомісію.Остаточне рішення про зарахування до військового резерву ухвалює командир частини, у складі якої резервіст виконуватиме завдання. У разі його згоди, укладають контракт, що регламентує відносини під час проходження служби.

Резервісти є потужною складовою державної обороноздатності. Мужність, патріотизм, бажання та вміння захистити свою землю — те, що об’єднує воїнів-резервістів.

Тож вітаємо наших резервістів, які не стоять осторонь від долі країни з їхнім святом! Бажаємо вам здоров'я, стійкості та незламної віри у Перемогу й щасливе майбутнє нашої країни та усіх українців!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток