Бути солдатом ЗСУ зараз є найвищим ступенем мужності, - ветеран Бахмута та співак Пташкін

14.11.2023
Бути солдатом ЗСУ зараз є найвищим ступенем мужності, - ветеран Бахмута та співак Пташкін

Про пісню на вірші Ліни Костенко, роботу над якою «благословила» поетеса, воєнний шлях у підрозділі «Бойові бобри» та творчість після повернення у цивільне життя на Армія FМ розповів переможець «Голосу країни» і ветеран #Фортеці_Бахмут Михайло Панчишин, співак із псевдонімом «Пташкін».

За словами співака, шанувальники вже днями зможуть почути композицію на слова Ліни Костенко, яку він випустив разом з Артемом Пивоваровим.

- 17 числа виходить. Називається «Валторна», на вірш Ліни Костенко.

Ліна Костенко люб'язно дала свій вірш на музику. Каже, скиньте демку послухати. Ми скинули демку. Каже: «Добре, хлопці, можна». Багословила, можна так сказати. Невдовзі вийде пісня, потім ще пісня, будемо ходити на всі шоу. Зараз дуже плотно, багато пропозицій.

Після початку широкоштабної війни Михайло долучився до лав ТрО, каже, що вибір був очевидний:

- Коли почалась війна, то ти вже не ухиляєшся. Вплинуло, що орки почали чіпати наших дівчат, почали бити по наших дітях, оце найбільше вплинуло на рішення йти на війну.

Михайло брав участь у звільненні Ірпеня, згодом воював у Бахмуті. Діставши важку контузію, пройшов численні реабілітації, але так і не зміг повністю відновити здоров’я і повернувся до цивільного життя.

- Дуже важко було повернутися в цивільне життя - музика витягувала, побратими витягували з депресії. Це дуже важко. Раджу всім сім'ям військових, де солдати повертаються, починати займати їх якоюсь справою, яку вони любили до війни. Вони спочатку не захочуть цим займатися, їм буде все сіро, але по чуть-чуть втягнуться, і через пів року - рік все буде добре.

За словами співака, майже одразу після повернення додому він знову взявся за творчість ледь не за наказом командира.

- В нас був альбом «Бойові бобри».  І командир сказав, що, Мішаня, прославляй наш підрозділ, зроби так, щоб наших пацанів не забули; те, що ти бачив, маєш оспівати в піснях. З тими думками сів робити музику. Продюсери почали мене підтримувати з різних студій. Ми так сформували альбом. Можна так сказати, поставили мені цивільну ціль: їздити із цим альбом, просувати наших хлопців.

Адже в підрозділі всі діяли, як один організм, що і це не давало занепасти духом, - каже Пташкін.

- Це був один організм -  наш підрозділ «Бойові бобри». Один одного підтримував. Були хлопці, там, припустимо, айтішники, ми думали: що ну вони можуть, а насправді оцей один єдиний організм, одна емоція і один дух заполонив так, що вони стріляли ліпше, ніж досвідчені військові.

Коли ти бачиш, які твої побратими, ти хочеш бути таким самим. Оце не давало занепасти духом. Загалом нам не позволяли фоткатися зі зброєю, а в нас командир, коли ми фоткалися стихаря, він навпаки: «Красавчики, ви круті!» І він нам тим самим підіймав бойовий дух.

Написати пісню «Невідомий герой»,  яку виконав на «Голосі країни» надихнула сміливість воїнів, ділиться Пташкін.

- В Бахмуті надихнула сміливість воїнів, які йшли тільки вперед, які не давали задню, які лишалися там, в окопах, -  оці невідомі герої, про яких мають дізнатися. Вони всі заслуговують на славу. Бути солдатом ЗСУ зараз є найвищий ступінь мужності, і цим треба пишатися.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток