Зараз в ефірі:

До електромережі достроково під'єднали ще один енергоблок АЕС

20.11.2023
До електромережі достроково під'єднали ще один енергоблок АЕС

Відтепер всі 9 енергоблоків вітчизняних АЕС, розташованих на підконтрольній Україні території, працюють на повній потужності, виробляючи понад половину всієї електроенергії України, повідомляє Енергоатом.

Вночі 19 листопада 2023 року останній, дев'ятий, блок Енергоатома із тих, що розташовані на підконтрольній Україні території, був підключений до енергомережі після планового ремонту.

«Ми обіцяли завершити ремонтну кампанію і до початку холодів підключити до мережі всі наявні енергоблоки. Сьогодні з гордістю повідомляю, що ми це зробили. Протягом останніх місяців енергоблоки перевантажили свіжим ядерним паливом і провели планові ремонти для їх ефективної роботи впродовж осінньо-зимового періоду», – зазначив президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін. 

Він додав, що взимку атомна генерація забезпечуватиме понад 50% необхідної Україні електроенергії та, як і торік, стане основою енергогенерації країни.

Керівник НАЕК подякував атомникам, які професійно та із випередженням графіків провели цю ремонтну кампанію:

«Фахівці Енергоатома вкотре довели свій високий рівень кваліфікації, зробивши все для того, щоб ремонтна кампанія відбувалась якомога швидше, а українці були стабільно забезпечені електроенергією. Завдання міністра енергетики України Германа Галущенка виконано: всі 9 блоків працюють в енергосистемі після якісно виконаних ремонтів».

Фото ілюстративне

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток