Експерт Defence Express про враження корвета «Аскольд»: Це одразу з двох ракурсів важлива перемога

08.11.2023
Експерт Defence Express про враження корвета «Аскольд»: Це одразу з двох ракурсів важлива перемога

Україна влучним ракетним ударом по військовому об’єкту у тимчасово окупованій Керчі уразила російський ракетний корвет «Аскольд», який чекав введення в експлуатацію у грудні цього року. Чим ЗСУ змогли «дотягтися» до Криму, чи зможуть росіяни відновити судно та про плани окупантів створити так званий Азовський військово-морський район на Армія FМ розповів військовий експерт порталу Defence Express Іван Кричевський.

Кампанія з організації ракетних ударів по військових об'єктах загарбників у тимчасово окупованому Криму увійде в підручники військового мистецтва, переконаний експерт.

На відміну від країн НАТО, які випускали подібні ракети на уже повністю знищену систему ППО, наші військові льотчики працювали, коли система ППО противника функціонує. Завод, на якому стояв знищений «Каракурт», прикривався дуже потужним районом ППО, бо там поряд Кримський міст, але якусь тактичну хитрість придумали наші авіатори, ракетники, що там впало не менше чотирьох крилатих ракет. При активній системі ППО противника в Криму постійно щось прилітає, причому з такими натяками: «скальпелем» попрацювали чи «заштормило».

Оскільки корабель стояв на заводі, не мав боєкомплекту та пального, адже за їх наявності руйнування були б масштабніші, зазначає Іван Кричевський.

- Влучання пройшлося на дуже чутливий фрагмент корпусу корабля, де силова установка, дизельні двигуни й вертикальні пускові установки під ракети «Калібр» або «Онікс» і деяка апаратура управління. Зважаючи на розмір пробоїни і роблячи поправку, що «Аскольд» дуже компактний корабель, робимо висновок, наскільки навіть влучання однієї ракети побило цей корабель. Без силової установки, функціонуючого ракетного озброєння та апаратури управління росіянам доведеться його будувати з нуля. Їм дурної впертості не позичати. У них один із корветів згорів сам Петербурзі три роки назад. Його відбудували за ці роки. Стільки ж будуть возитися, щоб «Аскольд» відбудувати з нуля.

Як розповів експерт, за деякими ознаками, уразити російський корвет могла французька ракета «Скальп», але висновки робити передчасно.

Якщо виходити із натяку командувача Повітряних сил, що як скальпелем зрізали – натяк зрозумілий. Звісно, стверджувати не можемо. Можливо, командувач Повітряних сил зробив обмовку, щоб заплутати росіян. Удар відбувся за дальністю значно вищою, яка раніше заявлялася по французьких «SCALP» і британських "Storm Shadow". Начебто в експортній версії було обмеження на 255 км, а тепер кудись це обмеження зникло. В наших інтересах зберегти інтригу.

Корвет «Аскольд» становив для України значну небезпеку, наголошує Іван Кричевський.

- Мало того, що на борту мало бути по вісім ракет «Калібр» - достатньо для масованого удару по одному об'єкту, наприклад теплостанції. То ще росіяни ці «Каракурти» планували базувати в Азовському морі, з планом створити так званий Азовський військово-морський район. Тому вбили дві цілі ворога: мінус одиниця, яка могла би обстрілювати наші міста, і мінус плав одиниця, яка б їм дозволяла зміцнювати свою присутність у тимчасово окупованому Маріуполі. Тому це одразу з двох ракурсів важлива перемога.

Наскільки б Крим був небезпечний для окупантів, вони вперто триматимуться за цю територію, зазначає експерт.

- Вони будуть чіплятися за Крим, навіть якщо впаде на їхніх очах Кримський міст. Але це ж не означає, що їх не треба буде знищувати. Замість того, щоб зберегти собі життя, вони обирають помирати. Якщо вони обирають помирати, нашим військовим не лишається нічого, аніж просто виконати цей пункт.  

Фото з інтернету

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток