Зараз в ефірі:

Їм Європа збудувала автобани, а поляки ходять і перекривають їх

25.02.2024
Їм Європа збудувала автобани, а поляки ходять і перекривають їх

Польські фермери заблокували кордон з Україною. Простій вантажівки коштує 300 євро на день. І таких автівок, які застрягли на тижні тисячі. Журналісти Армія FM поговорили з українськими перевізниками, які пройшли пекло кордону, і дізналися у них про поточну ситуацію.

Якщо раніше вантаж до України доправляли за 3 дні, то тепер, через блокаду фермерів, на це йде аж кілька тижнів. Власник мілітарікомпанії Назар відправляє по 5 фур допомоги щотижня. У коментарі для Армія FМ він говорить, що возить військові вантажівки, пікапи та бронетехніку для українських армійців.

– Перед блокпостом мітингувальників блокпост поліції. Поліція не пропускає навіть до мітингувальників. Це просто тупі селюки, які хочуть назбирати політичних поінтів на цій ситуації. Їм байдуже, навіть якщо ти військовим везеш. Але влада сфокусована на митниках.

Нещодавно він опублікував пост і прикріпив фото однієї з його вантажівок. На це одразу відреагувала польська влада - запропонувала за 10 хвилин пройти чергу. Чоловік відмовився, оскільки йому не потрібна разова акція. Важливо, щоб ситуація нормалізувалася. З мітингувальниками Назар намагається говорити та пояснювати, що везе вантаж на потреби фронту, але, за його словами, щоразу враження - ніби говорить з вівцями. До того ж активісти мають символічну підтримку поліції та митників. 

Вибіркове ставлення поліції до водіїв помічав і перевізник Сергій. Часто поліціянти не хочуть дратувати фермерів і завертають фури у кінець черги. Коли Сергій віз ліки і харчування - гуманітарку - активісти хотіли відправити його у хвіст, але поліція допомогла і водій швидко перетнув кордон.

– Якщо влада польська нічого не може зробити, що ми можемо. Вони плюють на всі домовленості, зобов’язання, ще 2008 року підписані, що вони не  мають права блокувати кордони. Їм Європа вибудувала автобани, а поляки ходять і перекривають їх. Це ж не поляки збудували своїм коштом автобан. Це все політична гра.

Потрапивши вперше на блокування, він простояв на Ягодині 21 день. Лише на 15 день польські пожежники та українські волонтери почали привозити сухпайки та консерви.

Вчора поляки оголосили про повну блокаду. Вона охопить всю країну - це блокування колій, портів і перевантажувальних станцій. Українські перевізники розпочали дзеркальну акцію на трьох пунктах пропуску: “Рава-Руська”, “Краківець” та “Шегині”. Вона триватиме до 15 березня, або ж коли поляки припинять блокувати кордон.

Проблема з кордоном не вирішиться швидко і без європейського тиску навряд чи це вдасться, говорить голова організації «Міжнародні автомобільні перевізники України» Володимир Михалевич.

– Ми не розуміємо, чому повинні страждати і водії, які по три тижні стоять з боку Польщі і не можуть потрапити додому, везучи важливі речі. Зараз, в умовах війни, всі речі є важливі. Ми пояснювали полякам. Всі  підприємства в Україні втрачають кошти, які могли б використати для допомоги ЗСУ.

Польська влада, схоже, не дуже зацікавлена у розв'язання проблеми. Польські фермери блокують усе, навіть не намагаються розібратися у призначенні вантажу. І мова навіть не про напади на вантажівки й потяги з зерном, яке призначалося не для Польщі. Тамтешнім аграріям важливо засвоїти одне: якщо вони й надалі продовжуватимуть блокаду, то замість українських фур до них поїдуть російські танки. 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток