Зараз в ефірі:

Інтеграція в європейську енергосистему як шанс для України добре заробляти на енергетиці

01.04.2024
Інтеграція в європейську енергосистему як шанс для України добре заробляти на енергетиці

Інтеграція України в  ENTSO-E (об’єднання операторів енергосистем країн континентальної Європи) має низку переваг. Зокрема, наша країна здатна виробляти дешеву електроенергію, а в Європі є на неї попит, про це в ефірі Армія FМ розповів директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

 Процес інтеграції розпочався у 2017 році, коли було підписано угоду про умови майбутнього об'єднання енергосистем України з ENTSO-E, зазначає Олександр Харченко.

– Наша інтеграція в ENTSO-E  стає все більшою. Зараз Укренерго отримало повний членський статус цієї організації. Це означає, що Україна в Європі має четвертий голос (вага голосу залежить від протяжності мережі та певних параметрів) після Німеччини, Франції та Італії. Безумовно, це важить.

За словами Олександра Харченка, Україна має дещо попрацювати над пропускною здатністю енергосистем:

– Технічно ми маємо що добудувати, розширити наш зв'язок з Європою. Зокрема, щоб відновлювальна енергетика мала швидке вікно на вихід при потребі, а в Європі велика потреба в електроенергії, тож Україна має шанси хороше місце зайняти. Перш за все, Європа сильно забюрократизована. Наприклад, в Нідерландах процес оформлення нової станції десять років, в Британії дванадцять. В Україні все простіше –  можна за півтора. І отут ми повинні використати цю можливість стати країною, яка в тому числі добре заробляє на енергетиці. 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток