Зараз в ефірі:

Іранські Шахеди: Чи завдають вони шкоди ППО? (ВІДЕО)

24.01.2023
Іранські Шахеди: Чи завдають вони шкоди ППО? (ВІДЕО)

Іранські дрони-камікадзе ворог почав використовувати з вересня 2022 року. Здебільшого запускає їх роями, щоб завдати максимальних ударів по критичній інфраструктурі, виявити та знесилити систему протиповітряної оборони.

— Це фактично баражуючий боєприпас, який є доволі таки простим, з одного боку, але з іншого боку  це технологічна річ. Це високоточна зброя, яка завдає чимало клопоту. Треба було зрозуміти, як краще його збивати, якими засобами, на яких напрямках, — розповів речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Перші Шахеди почали залітати з Криму та Херсонської області. Після звільнення правого берега Херсона окупанти спрямовують дрони-камікадзе зі східного узбережжя Азовського моря. Їх запускають з мобільних станцій. З однієї установки одночасно може стартувати п'ять БпЛА. Вони набирають висоту і рухаються за заздалегідь вказаними GPS-координатами.

Коли дрони-камікадзе з'являються в повітряному просторі України, інформація відображається на радарах системи ППО. Їх починають знищувати всіма наявними засобами, що є на озброєнні. 23-мм спарена зенітна установка — одна з найефективніших проти іранських безпілотників.

Щоб успішно збивати ворожі дрони та крилаті ракети, українська система ППО постійно рухається і вдосконалюється. Військові досліджують нові способи боротьби. Свою ефективність продемонстрували як вітчизняні великокаліберні кулемети, зенітне озброєння, ПЗРК і зенітно-ракетні комплекси, так і зразки від партнерів.

— Це комплекси Айріс-ті, НАСАМС, Кроталь та комплекс Гепард. Питання лише у тому, щоб мати достатню кількість цих засобів, — додав Юрій Ігнат.

Наші військові швидко навчилися нищити Шахедів закордонними зенітними установками. Неодноразово долучалася і винищувальна авіація. Вполювати дрона у повітрі допомагає радіоелектронний "спуфінг", тобто підміна. Засоби РЕБ застосовуються, коли ворожий безпілотник досягає меж дії станції, яка дистанційно змінює координати цілі дрона. Деталі трофейних зразків свідчать, що іранські ударні безпілотники виготовлені в період від 2020 року до 2022 року. Вартість одного сягає 40 тисяч доларів.

Є дві модифікації Шахедів — 131  та 136. Вони відрізняються бойовою частиною. В першій вона становить 20 кілограмів, у другій 40. Від кількості вибухівки залежить сила удару, тому окупанти надають перевагу Шахедам-136. Менш потужний дрон використовують і як ударний, і як безпілотник-розвідник, коли замість бойової частини встановлюють обладнання для спостереження. Оператор БПЛА може бачити відео в режимі реального часу на відстані до 200 кілометрів.

За місяць після першої атаки наші сили ППО навчилися збивали 85% іранських дронів-камікадзе. Нині знищено 540 таких. І ця цифра постійно зростає.

За матеріалами Військового телебачення.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток