Зараз в ефірі:

Курсанти-нацгвардійці створили проєкт «Мілітарі_хаб» для допомоги Силам оборони

03.04.2024
Курсанти-нацгвардійці створили проєкт «Мілітарі_хаб» для допомоги Силам оборони

Навчаються та волонтерять. Курсанти Академії Нацгвардії створили проєкт «Мілітарі_хаб», щоб підтримувати Сили оборони. Представники «хабу» отримують заявки від бойових підрозділів та працюють над забезпеченням їхніх потреб, розповів на Армія FМ курсант Національної академії НГУ та співзасновник волонтерського проєкту Олександр Кандиба.

З початком широкомасштабного вторгнення Академія НГУ кілька місяців брала участь в обороні Харкова, після чого навчальний заклад було передислоковано у Вінницю, щоб курсанти змогли продовжити навчання. Активна група курсантів одразу зорганізувалася, щоб допомагати як цивільним українцям, так і Силам оборони, розповів Олександр Кандиба.

– Спочатку це була лише моя група з тридцяти осіб. Після перших мініпроєктів із допомоги будинкам для дітей-сиріт до нас почали приєднуватись курсанти з інших груп та курсів, і ми почали реалізовувати інші проєкти – від плетіння маскувальних сіток до зборів на FPV-дрони для бойових бригад.

Курсанти допомагають не лише підрозділам НГУ, а й загалом Сил оборони.

– Найбільш пам’ятний збір – на автомобіль для однієї з бригад морської піхоти. Тоді ми долучилися до акції й перекрили більш ніж половину потрібної суми. А загалом понад 20 підрозділам ми вже надали допомогу.

Серед іншого, постраждалим жителям Херсону курсанти спрямували допомоги на суму понад 200 тис. грн. А до десятої річниці Нацгвардії «хаб» організував збір на FPV-дрони для підрозділів НГУ, поділився Олександр Кандиба.

– Збір на 100 тисяч ми вже закрили і навіть закупили дрони. Ми волонтеримо у вільний від навчання час. Є час на відпочинок і самопідготовку, тоді можемо розробляти наші проєкти. Навіть викладачі долучаються до наших ідей, і це надихає! 

За словами Олександра Кандиби, знайомі бійці-нацгвардійці спонукали здобувати освіту саме в академії:

– Ця історія почалась у 2020 році, коли я проходив строкову. Багато моїх знайомих служили в полку «Азов», також у славетній військовій частині НГУ 3017 «Спартан», яка зробила великий внесок в оборону міста Харків. Тому й обрав Нацгвардію.

Розповів Олександр Кандиба і про навчання. Каже, за останні роки освітня програма академії зазнала суттєвих змін. Зокрема, зараз курсанти активно вправляються в керуванні безпілотними літальними апаратами, відвідують посилені заняття з тактики та вогневої підготовки. Серед нещодавніх нововведень – система імітації бою Miles.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток