ONUKA: Мій вибір робити більше, щоби закривати великі збори і підтримувати людей мистецтвом

19.11.2023
ONUKA: Мій вибір робити більше, щоби закривати великі збори і підтримувати людей мистецтвом

Як навчалася в Київському університеті культури, а також як поєднує материнство із творчістю, виступами та волонтерством на Армія FМ розповіла ONUKA (Ната Жижченко).

Про концерти, які днями відбулися у Києві, співачка розповідає з особливим піднесенням:

- Здається, мені дався шанс повернути своє життя вдруге. Я думаю, що мої музиканти те саме відчули. Найчастіший коментар від людей - подяка за емоції, які триматимуть всю цю зиму. Багато коментарів саме про те, що паковання вражень, емоцій і рефлексій, якщо можна так сказати, зарядило вірою в Україну, з такою величезною перспективою. Мені здається, що це відчули всі.

Як розповіла співачка, частина коштів із продажу квитків скеровуються до фонду «Птахи» волонтерки Тати Кеплер.  

- Ми з ними співпрацюємо з травня цього року. Це був сумісний запуск відео, від якого вся монетизація, а потім і від альбому Room пішли саме цьому фондові. 300 000 гривень передали на такмед. Зараз ми від всього туру віддаємо певну частину. Коли тур завершиться, проанонсуємо, скільки вдалося зібрати. Я знаю, що це доходить до адресата, тому вибрали саме цей фонд.

А після презентації кліпу на пісню «Перемога» було вирішено розіграти за донат шапки, використані в кліпі, ділиться ONUKA.

- Коли вийшов цей кліп, дуже багато було коментарів щодо візуальної складової. Я придумала з командою зробити орієнтовану серію шапок за донат. Ціль була 300 000 на ноші-волокуші, назбирали 212 000. Робиш донат від двохсот гривень  і рандомно протягом тижня хтось виграє жіночу шапку, хтось чоловічу. Також дві людини виграють по парі квитків на будь-який концерт. Коли за 4 тижні можна закрити таку банку, я думаю, що можна зробити розіграш.

 Про лейтмотив альбому Room співачка каже:

- Я назвала б його музичним щоденником від початку повномасштабного вторгнення. Це був мікс із моїх постів, котрі я викладала протягом першого року. Це така своєрідна молитва за Україну. Все, що ми надбали за оці 600 днів, дуже важливо. Ми платимо космічну ціну, але й те, що ми отримуємо,  величезна цінність. Вибір мій як артистки робити більше, ніж можу, щоби  закривати великі збори й підтримувати людей мистецтвом.

 Виступи Україною триватимуть, зазначає ONUKA. На черзі Одеса, Дніпро, Львів та Ужгород.

- А продовження буде вже наступного року. Сподіваюся, буде європейська частина туру. Всупереч подіям, всупереч ворогу, ми живемо, народжуємо тут, в Україні,  тут творимо мистецтво під час війни.

Згадала ONUKA й свої інститутські роки. Каже, після навчання у спецшколі із надскладним розкладом дістала невроз та набряки рук. Тож коли обирала університет, пішла іншим шляхом.

- Мамі сказала, що не піду вчитися в університет типу Шевченка, виберу найлегший. Найлегший, звісно, Університет культури. Там був факультет етнокультурології, на який найменше було людей на місце. Дуже довгий час я вважала, що це п'ять викинутих років, шкодувала, бо могла бути перекладачем, наприклад, в мене є до здібності до мов. Та потім мене життя сто разів повертало до етнокультурології, етнографічних експедицій. Взагалі в цьому університеті я із дівчинки з Воскресенки перетворилась на дівчинку, яка почала тусуватися в центрі. Цей університет розкрив мою соціальну інтровертність. Університет дав мені соціальну складову, тому що навчальна там була на нулі в ті часи.

А от секрет поєднання материнства із волонтерством та творчістю  делегувати обов’язки, зазначає співачка. Дітьми опікуються няні, поки вони із чоловіком їздять на гастролі.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток