Зараз в ефірі:

Особливості вступної кампанії 2023 року до ВІТІ

07.05.2023
Особливості вступної кампанії 2023 року до ВІТІ

Яких унікальних фахівців із військового управління готує військовий виш, які переваги навчання та особливості цьогорічної вступної кампанії на Армія FM розповіли заступник начальника ВІТІ з навчальної роботи Олексій Сілко та курсанти Даніїл Козуб і Софія Кураченко. 

За словами Олексія Сілка, цьогоріч майже всі військові виші набір на денну форму навчання збільшили майже вдвічі, адже у 2022 році охочих здобути військову спеціальність було дуже багато. 

— Стільки мотивованих та тих, які хочуть вступити до військових вишів абітурієнтів у нас не було навіть у 2020 році. У 2022-му до нас надійшло понад 800 особових справ і приїхали на вступну кампанію понад 450 вступників при наборі трохи понад 200 курсантів. 

Як розповів Олексій Сілко, перший крок, який  має зробити майбутній абітурієнт, — відвідати територіальний центр комплектування та соціальної підтримки. І вже ТЦК результати проходження військово-лікарської комісії та копії всіх необхідних для вступу документів спрямує у військовий виш, до якого планують вступати юнак чи дівчина. 

— І ці дві папки будуть надіслані до нашої приймальної комісії. Ми реєструємо особову справу, передзвонюємо абітурієнту і кажемо, коли в липні йому приїхати на вступні випробування. Якщо дитина не може звернутися до ЦКСП, то ми цю справу оформимо безпосередньо у себе в інституті.

Також Олексій Сілко зазначив, що абітурієнт має представити приймальній комісії результати національного мультипредметного тесту (НМТ) 2022 -2023 року або результати зовнішнього незалежного оцінювання 2021-2020 року. 

— Окрема категорія військовослужбовців, які не можуть пройти НМТ, будуть складати його в липні у нас в приймальній комісії. Абітурієнти, які з якихось причин не змогли пройти НМТ, теж зможуть скласти його у нас під час вступної кампанії.

Для вступників денної форми навчання, наголосив Олексій Сілко, обов'язкова оцінка рівня фізичної підготовки.

— Абітурієнт у нас три дні. У перший проходить військово-лікарську комісію. Потім здає фізичну підготовку, дівчат це теж стосується. Торік до нас приїхали до сотні дівчат, а вступили всього 23. І більшість із них були фізично непідготовлені. Прес і біг проходять, а от вправу на відтискання ні. Останній день — проходження професійно-психологічного тестування. 

Якщо для охочих опановувати фах на денній формі навчання віковий ценз від 17 до 30 років, то для заочників таких обмежень немає.

— На заочну форму приймаємо контрактників, які можуть здобути суто цивільну спеціальність — це кібербезпека, комп'ютерні науки, інформаційні системи й технології та комунікації та радіотехніка. Але є умова: потрібно укласти другий, або наступні контракти на проходження служби у ЗСУ. Навчання 4 роки, диплом бакалавра. Тобто людина може служити у ЗСУ та паралельно навчатися.

Зі слів Олексія Сілка, інститут готує фахівців за шістьома спеціальностями: комп'ютерні науки, кібербезпека, інформаційні технології, телекомунікація і радіотехніка, військове управління, озброєння і військова техніка.

— Спеціальність військове управління  є в усіх військових вишах, але у нас  спеціалізація — управління діями підрозділів зв'язку. Тобто ті офіцери, які в майбутньому стають командирами рот, батальйонів, полків зв'язку і можуть вирости до командувачів військ зв'язку та кібербезпеки ЗСУ. Це майбутні генерали, еліта.

Інститут провадить активну міжнародну діяльність, зокрема з обміну досвідом щодо навчання курсантів, поділився Олексій Сілко.

— За останній рік у нас сильно зросла академічна мобільність. Курсанти, які навчаються за спеціальністю Кібербезпека, торік проходили місячне навчання у військових навчальних закладах Болгарії, Польщі, Литви. Тиждень тому ми повернулися з польської військово-морської академії, де готують фахівців у галузі кібербезпеки, телекомунікацій, роботизованих комплексів. Ми підписали меморандум про взаємодію. У нас амбітні плани щодо обміну курсантами.

Третьокурсниця Софія Кураченко розповідає, що ані на хвилину не пошкодувала про вступ до ВІТІ. І однією з найвагоміших переваг вбачає те, що навчання проводять бойові офіцери.

— Я щаслива, що навчаюся в цьому виші. Мій курсовий офіцер пройшов важкі бої з окупантами, але ніколи сам не розповідав, ми дізналися про це випадково. В нашому інституті є й інші офіцери з бойовим досвідом, які навчають курсантів, змінюють методику викладання. І я сподіваюся стати справжнім офіцером. Я старшина жінок-військовослужбовців. Мені часто випадає керувати чоловіками, і чоловіки беззастережно виконують накази. В нашому інституті підтримується гендерна рівність.

Четвертокурсник Даніїл Козуб захоплюється атмосферою взаємоповаги, що панує в навчальному закладі.

— Для мене було відкриттям, що офіцери — це не якісь недосяжні люди, до яких не можна звернутися. Дуже імпонує, що тут немає жодної дідівщини, дружня атмосфера. Також мені сподобалися умови проживання. А ще в інституті дуже потужна ініціативна група курсантів, яка висвітлює проблемні питання та розповідає про них вищому командуванню. Також це робота з громадськістю. Люди почали про нас дізнаватися завдяки групі. Також курсанти беруть участь у різноманітних брифінгах, круглих столах. Я протягом 4 років був у прапороносній групі. Це все завдяки ініціативній групі, які здійснюють потужну роботу.

Олексій Сілко закликає абітурієнтів надсилати на електронну адресу військового вишу мотиваційні листи, адже це додаткова перевага при вступі. Таким чином можна отримати додатково від 1,2 до 2 балів. Також додаються бали за фізичну підготовку. Повна інформація про умови вступу на  сайті ВІТІ в розділі Вступнику, а також на сторінках вишу у соцмережах.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток