Зараз в ефірі:

ПТРК MILAN: українські захисники поділилися досвідом застосування

12.08.2022
ПТРК MILAN: українські захисники поділилися досвідом застосування

ПТРК MILAN, або керована протитанкова ракета 2-го покоління класу "земля-земля", — основна європейська протитанкова зброя малого радіуса дії. Разом з американською системою BGM-71 TOW це найбільш поширені протитанкові ракетні комплекси. MILAN — на озброєнні в 40 арміях світу.

Українські воїни активно застосовують MILAN на передовій.

— Після пострілу перші 2 секунди йде задимлення — ракету не видно. Далі з її хвоста видно вогонь і по прицілу ми ведемо ракету до ворожої техніки, — розповідає військовий із позивним Фокс.

За словами військовослужбовця ЗСУ Максима, такі ПТРК добре себе зарекомендували після початку повномасштабного вторгнення в Сумській та Чернігівській областях.

— А саме — в боях біля сіл і міст. Ці ПТРК мобільні, особливо хочу відзначити, що стрільба з MILAN схожа на роботу снайперів. Місце для розміщення цього комплексу повинно бути підготовлено й на випадок обстрілів ворожої артилерії у відповідь, - зазначив армієць.

Перевагою є те, що процес встановлення ПТРК MILAN займає до 5 хвилин.

Українські оборонці розповіли, як у них відбувся перший бойовий вихід із ПТРК MILAN:

— 5 травня командир визначив нам рубіж. Ми виїхали до призначеного місця й зайняли позицію. Після тригодинного очікування виявили в нашому напрямку рух БМП. Ми далекоміром заміряли відстань до ворожої техніки. Після команди — влучним пострілом БМП було знищено. Потім ми почали швидко відходити від позиції, адже після пострілу ПТРК легко виявити.

Хлопці зауважують, що після першого влучання з ПТРК по ворогу емоції переповнюють.

— Я відразу сказав, що перша ціль була вражена за українських дітей, які загинули від рук рашистів, — ділиться враженнями один із військових.

— У той момент, коли починаєш стріляти, не страшно. Лячно вже, коли покидаєш позицію й по тобі починає бити ворожа артилерія, — додає інший.

Наші військові зазначають, що ПТРК MILAN важить 45 кілограмів.

— Для однієї людини нести установку важкувато. До того ж є ще одна ракета. Тому потрібно, щоб помічник був поруч, - зауважив армієць.

На запитання, чи боїться противник цього ПТРК, наші воїни відповідають:

— Бояться, звичайно. Вони теж хочуть жити, але лізуть чогось на нашу землю.

Стрільба з ПТРК MILAN здійснюється з положення лежачи або з коліна, а під час стрільби на малі відстані — стоячи. Після натискання на спуск стартовий двигун, що розміщений у трубі, приводить у рух ракету. Під час вильоту зі ствола розкриваються стабілізатори ракети. Після того, як вона віддаляється на безпечну для оператора відстань (близько 3 м), маршовий двигун ракети, заряду якого вистачає на 11 секунд, прискорює її до 200 м/с і спрямовує політ до цілі, що триває близько 13 секунд на максимальну дальність на 2000 метрів.

Валентин Столярчук

Валентина Вілюра

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток