Зараз в ефірі:

САУ Gepard вже в Україні (ВІДЕО)

08.08.2022
САУ Gepard вже в Україні (ВІДЕО)

Перші три німецькі зенітні самохідні артилерійські установки Gepard вже в Україні. Вони серед кращих у своєму класі. Вражають цілі на відстані від 100 метрів до 4 км.

— Щодо вогневого потенціалу, то це лише автоматичні гармати 35-го калібру, які відпрацьовують на відстані та по висотам 4х4 км і по об'єктах 350-400 м\с. тобто це вони відпрацьовують. Це по гелікоптерам. Вони можуть працювати по деяким видам ракетної зброї на дозвукових швидкостях, а також по літакам, які знаходяться в режимі польоту лоу-пас, тобто на низьких висотах, — розповів військовий експерт Олександр Коваленко.

Екіпаж  всього 3 людини: водій, командир і навідник. Ці комплекси будуть  прикривати важливі об’єкти інфраструктури від атак гвинтокрилів та літаків на малих і надмалих висотах.

Гепард почали розробляти в 60-х роках. Зенітна установка тривалий час була надважливим елементом протиповітряної оборони армій Німеччини, Нідерландів та Бельгії. Але у 2000-х від неї відмовились. Зараз її використовують в інших країнах світу.   

— У 2000-х роках Гепарди почали знімати з озброєння країни в яких гепард використовувався на користь зенітно-ракетних комплексів. Як показує практика сьогодення ракетні комплекси все ж таки ефективніше, навіть по таких цілях як гелікоптери. Адже зенітну самохідну установку легше виявити на полі бою ніж той самий переносний зенітно-ракетний комплекс, — зазначив військовий експерт Геннадій Салівон.

Установка базується на шасі танка Leopard 1. На башті, що здатна робити повний оберт, встановлені дві 35 мм гармати Oerlikon KDA та два радари, що визначають ціль на відстані до 15 км. У модифікації ЗСУ 1 А2 встановлений цифровий комп'ютер, що може приймати дані з інших РЛС, по суті, бачити ціль поза своєю зоною.

— Оскільки вона достатньо сучасна, то в принципі можна вбудувати вже загальну систему нашого ППО, тобто, щоб вона могла отримувати якість ціле вказання більш потужні РЛС. Тобто ракета на неї летить, а вона вже чекає, вже готується,  уточнив військовий експерт Олексій Бобовников.

Основний боєкомплект 320 снарядів для ураження повітряних цілей. Також у магазині 20 снарядів для наземних цілей. Темп вогню кожної гармати 550 пострілів на хвилину, тобто разом 1100 пострілів по цілі. Гепард здатен працювати в умовах інтенсивної радіоелектронної протидії супротивника.

Раніше повідомлялося, що загалом Україні мають передати 30 одиниць Gepard. Відомо щонайменше про 100 військових української армії, які навчалися в Німеччині керувати цими самохідними зенітними установками.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток