Зараз в ефірі:

Україна вітає мужніх енергетиків із професійним святом

22.12.2022
Україна вітає мужніх енергетиків із професійним святом

Щороку 22 грудня в день зимового сонцестояння наша країна відзначає День енергетика — професійне свято, встановлене на національному рівні. Свято припадає на найкоротший день у році, що дуже символічно.

Адже саме в цей день робота енергетиків є найпомітнішою. Нині, в умовах війни, це свято стало близьким та рідним для багатьох українців, для яких робота вітчизняних енергетиків, їхня мужність та самовідданість виявилися найголовнішою підтримкою та опорою у ці холодні зимові дні. Після підлих ударів рф по енергетичній інфраструктурі України тисячі фахівців стали на захист осель українців на енергетичному фронті. Попри постійну загрозу, аварійні бригади енергетиків продовжують лагодити пошкоджені ворогом лінії та обладнання та роблять усе можливе для того, аби повернути світло і тепло в оселі українців якнайшвидше. Як кажуть енергетики, вони працюють 24/7, щоб електропостачання будинків та підприємств залишалося надійним. Мета — забезпечити міста та села електроенергією, необхідною для нормального життя усіх українців.

Україна завжди посідала значне місце у сфері розвитку та управління паливно-енергетичним сектором. Енергетична галузь на території нашої країни розпочала своє становлення та розвиток ще на початку 19-го століття. І з того часу в Україні розроблялися і впроваджувалися новітні досягнення в енергетиці, якими можна пишатися. 

1878 р. — вперше в Києві встановлена електрична машина і 4 дугових електричних ліхтарів.

1890 р. — пуск перших електростанцій (Київ, Костянтинівка, Катеринослав (Дніпро), Львів).

1892 р. — завдяки розробкам українського інженера Ф. Піроцького, у Києві запрацював перший в Російській імперії та в Європі трамвай на електриці.

1913 р. — потужність електростанцій України становила 304,3 тис.кВт.

1920 р. — ухвалення плану ГОЕЛРО, що передбачав будівництво 4 теплових електростанцій на Донбасі та Дніпрогесу.

1935 р. — створення Донбаської, Дніпровської та Харківської енергетичних систем.

1961 р. — збудовано першу в Україні ЛЕП-330 кВ Кременчук - Черкаси - Київ.

1962 р. — створено Міністерство енергетики та електрифікації України. Завершено будівництво першої в Україні та у всьому світі лінії передачі постійного струму. Лінія завдовжки 473 км мала напругу 800 кВт. 

1965 р. — в Україні працює близько 1600 малих ГЕС. Сформована цілісна енергетична система України.

1970 р. — введена в дію перша в СРСР Київська гідроакумуляційна електростанція потужністю 225 МВт.

1975 р. — завершено будівництво каскаду Дніпровських гідроелектростанцій. Розпочато спорудження Південноукраїнського енергетичного комплексу у складі АЕС, ГЕС, ГАЕС.

1991 р. — загальна довжина електромереж України перевищила 1 млн км.

1993 р. — Указом Президента України встановлено День енергетика.

1995 р. — завершено спорудження найбільшої в Європі Запорізької АЕС потужністю 6 млн кВт.

1997 р. — ухвалено Закон України Про електроенергетику.

2000 р. — створено Міністерство палива та енергетики України.

2005 р. — створено ДТЕК — найбільший приватний інвестор енергетичної галузі України. Підприємства компанії виробляють електроенергію на сонячних, вітрових та теплових електростанціях, видобувають вугілля та природний газ, здійснюють трейдинг енергопродуктів на українському та світових ринках, розподіляють і постачають електроенергію споживачам, надають клієнтам послуги з раціонального використання енергоресурсів та розвивають мережу швидкісних зарядних станцій.

Україна має великий досвід у розвитку енергетики та впевнена у своїх енергетичних перспективах. Галузь продовжує розвиватися, адже для цього є всі підстави. Ми пишаємося професіоналізмом і самовідданістю українських енергетиків, які зараз працюють за межею своїх можливостей. Дякуємо за вашу працю, за світло, тепло і комфорт, які ви повертаєте у наші домівки. Віримо, що разом ми подолаємо ворога та повернемо в Україну мир, тепло, світло і радість! Переможемо ворога та відбудуємо нову та красиву Україну!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток