Зараз в ефірі:

Українська дипломатія перемогла — Зеленський на саміті Ліги арабських держав

24.05.2023
Українська дипломатія перемогла — Зеленський на саміті Ліги арабських держав

Президент Володимир Зеленський виступив на саміті Ліги арабських держав. Там був і сирійський лідер Башар Асад, вперше за 12 років. Яким видався візит президента України, на Армія FМ розповів політолог Юрій Олійник.

За словами експерта, своїм візитом Зеленський намагається донести позицію України в протистоянні російській агресії не тільки союзникам, а й нейтральним державам, які мають певні зв'язки з росією.

— Звичайно, можна покритикувати, чи доцільно було на це засідання їздити, бо там Асад був присутній, який визнає російську анексію в Україні, якого нещодавно Зеленський позбавив українських нагород, що були видані його попередниками. Але, я думаю, це було правильно, бо навіть в такому режимі він доніс правильні речі про агресію Росії, і всі держави, навіть Асад, були змушені слухати це і бути присутніми.

Україні вкрай важливо налагоджувати відносини із Саудівською Аравією, певен Юрій Олійник.

— Ця прозахідна держава має дуже тісні економічні зв'язки з кремлем, тому для нас важливо її переводити в більш жорстке ставлення до росії.

Під час виступу президента України Башар Асад зняв навушники, зазначив експерт, таким чином продемонструвавши свою позицію.

— Він продемонстрував, що він все ж залишається проросійськи зав'язаний. Хоча зараз вже меншою мірою. Оскільки росія ослаблена, він зараз більше на Іран опирається. Цікаво, що він не вийшов під час засідання, а лише зняв навушники, тож розуміє, що якось треба домовлятися. Тому, як на мене, це успіх української дипломатії.

Як розповів експерт, діяльність Ліги арабських держав важлива в контексті впливу на Африку та продовольчої безпеки у світі. І африканська тема продовольчої безпеки та української присутності загалом була досить помітна на саміті.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток