Зараз в ефірі:

Війна на сторінках книжкок. Рік 2022

31.12.2022
Війна на сторінках книжкок. Рік 2022

Доля країни та людей, які живуть у війні такими були основні теми літературних творів цього року. Історики, письменники, журналісти, військові та волонтери демонструють свій особистий погляд на події, які розгорнулися на нашій землі. Їхні твори допомагають не лише краще зрозуміти початок війни з рф, не лише документують те, що відбувається із кожним із нас, а й несуть у собі нескінченний біль і загальнолюдську трагедію. Адже війна — це не тільки про територію, географічні кордони, економіко-політичну складову, а насамперед про людське горе. Пропонуємо вам добірку книжок про російсько-українську війну, які побачили світ у цьому році.

1. Місяць війни. Хроніка подій. Промови та звернення Президента України Володимира Зеленського

Документальна хроніка повномасштабного вторгнення росії в Україну нагадує про трагічні й героїчні події першого місяця війни. Хронологічно впорядковано публікації щоденних новин, повідомлення з офіційних джерел, промови та звернення Президента України. Нинішня війна — найбільша в Європі після 1945-го, а масштаби воєнних злочинів агресора порівнюють з гітлерівськими. Ця книга — нагадування світовому суспільству, що війна триває, а українці зі зброєю в руках захищають добробут Європи. Наразі випущено 7 книг цієї серії.

2. Війна 2022: щоденники, есеї, поезія

Українська версія антології 40 відомих українських поетів та письменників, які написали свої твори після початку повномасштабного вторгнення. З початком великої війни стало зрозумілим, що треба зафіксувати цей момент історії, емоції і переживання українців, переосмислити події. Оскільки найкраще це можуть зробити письменники, було вирішено створити велику антологію з творами українських поетів та письменників про останні 10 місяців агресивної війни. Упорядником антології став письменник Володимир Рафєєнко, який, крім загального болю від війни, пережив ще й власну драму — перебування в окупації упродовж місяця. 

3. Щоденник війни 24.02. Автор, Андрій Меронік 

Невигадана історія про компанію юнаків та дівчат, які опинилися посеред війни. Розповідь про те, як кожного з них лихоманило чи то від страху, чи то від холоду, коли десь поруч влучала ракета й лунав потужний вибух. Як кожен із героїв намагався бути корисним країні і як розвивалися їхні страхи. А також про сумніви та віру у власні сили. 

4. Лютий лютий 2022. Свідчення про перші дні вторгнення. Автори, Дар'я Бура, Євгенія Подобна

Спогади людей про перші дні повномасштабної війни. В цій новій реальності більше не існувало поняття абсолютної безпеки. 24 лютого 2022 року українці прокинулись в іншій реальності: небо розривало ревіння російських винищувачів, на українські міста летіли російські ракети, станції метро перетворились в укриття. 

5. Над прірвою. 200 днів російської війни. Автори, Володимир Горбулін, Валентин Бадрак

Історики підрахували, що зараз Україна веде 23-тю війну за свою незалежність проти агресивної росії-московії. І вона виявилася найкривавішою. У книзі йдеться про ключові епізоди перших двохсот днів українського спротиву: синтез подій, рішень, досягнень, провалів. А також пошук відповіді, як така масштабна війна з безпрецедентними за розмахом жахливими руйнуваннями міст, масовими вбивствами, звірячими катуваннями й ґвалтуваннями цивільних людей стала можливою. Як сталося, що Україна спромоглася встояти проти російської навали. Відповіді на ці запитання і намагаються відшукати автори.

6. Ми — Bellingcat. Онлайн-розслідування міжнародних злочинів та інформаційна війна з Росією. Автор, Еліот Гіґґінз 

Чи може група волонтерів, маючи лише доступ до інтернету, протидіяти путіну, Асаду й ІДІЛ? Розслідувачі з Bellingcat показали, що це вже реальність. Еліот Гіґґінз — засновник організації Bellingcat, що займається журналістськими розслідуваннями на основі відкритих джерел. Під час війни росії проти України разом із командою збирає докази воєнних злочинів і порушень прав людини. Коли у 2014 році російські терористи збили боїнг рейсу MH17, Гіґґінз з однодумцями вже створили Bellingcat і невдовзі знали про Бук, яким росіяни збили літак, практично все. На черзі було викриття агентів ГРУ та цілої мережі російської пропаганди на Заході. У книжці Гіґґінз розкриває деталі цих та інших розслідувань. Спеціально для українського видання автор написав передмову у квітні 2022 року.

7. Війна за реальність. Як перемагати у світі фейків, правд і спільнот. Автор, Дмитро Кулеба

Це посібник із виживання в інформаційному просторі, де йдеться про те, як працює маніпуляція та пропаганда і як захиститися від фейків та дезінформації. Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України та автор книжки на реальних прикладах пояснює п’ять принципів, які допоможуть перемогти в інформаційних війнах. Це видання не тільки для професійних медійників та комунікаторів, а й для кожного, хто подбає про свою інформаційну гігієну.

8. Мобілізяка. Автор, Влад Якушев

Це друга книга автора та своєрідне продовження твору "Карателі". Влад Якушев — письменник, журналіст, громадськи й активіст, спортсмен, доброволець, командир розвідвзводу морської піхоти. У 2015–2016 роках працював прессекретарем 14-ї ОМБР, тож в новій книзі він розповідає про свою роботу на війні. Мобілізяки — так називають мобілізованих цивільних кадрові військові.

Автор переконаний, що саме від командиразалежить, ким буде новоспечений солдат — неоціненним скарбом або ж "додатком" зі "своєю особистою думкою". 

9. Мої вимушені канікули. Автор, Катерина Єгорушкіна

Книжка про те, що відбувалося в Україні в перші 2 тижні війни. Цього разу канікули у героїні — Віри не звичайні, а вимушені: спричинені війною. Разом із сім’єю дівчинка переїжджає у підвал своєї багатоповерхівки, ховаючись від обстрілів. Там вони намагаються пристосуватися до нової реальності. У книзі ви знайдете не тільки щемливу історію дівчинки Віри, а й поради й заспокійливі практики від психологині Світлани Ройз.

10. Переможець конкурсу 2022 Книга року ВВС в категорії Есеїстика книга Дикий Захід Східної Європи відомого журналіста, публіциста та телеведучого, а з 25 лютого цього року бійця Збройних Сил України Павла Казаріна. 

Це перша книга Казаріна, збірка есеїв, які він писав протягом семи років, — сам автор в інтерв'ю не виключає, що вона ж стане і єдиною його книгою. Багато в чому її можна назвати автобіографічною.

Доля країни та людей, які живуть у війні — такими були основні теми літературних творів цього року. Історики, письменники, журналісти, військові та волонтери демонструють свій особистий погляд на події, які розгорнулися на нашій землі. Їхні твори допомагають не лише краще зрозуміти початок війни з рф, не лише документують те, що відбувається із кожним із нас, а й несуть у собі нескінченний біль і загальнолюдську трагедію. Адже війна — це не тільки про територію, географічні кордони, економіко-політичну складову, а насамперед про людське горе. Пропонуємо вам добірку книжок про російсько-українську війну, які побачили світ у цьому році.

Книги про війну допомагають зрозуміти та переосмислити той шлях, який зараз долають українці. Вони занурюють кожного з нас у вир чужого життя й дають змогу відчути новий досвід, немовби на власній шкірі, а також наштовхують не лишень на роздуми, хто такий ворог і хто такий друг, а й допомагають переосмислити власну сутність.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток