Візит Ненсі Пелосі в Тайвань як лакмусовий папірець перевірки намірів Китаю

05.08.2022
Візит Ненсі Пелосі в Тайвань як лакмусовий папірець перевірки намірів Китаю

Напруга між Китаєм і Тайванем зростає. Візит Ненсі Пелосі розбурхав ще більше пристрастей. Чому влада КНР так нервово поставилася до візиту американської політичної діячки до Тайваню у програмі Інформаційні тренди пояснив філософ та соціолог Костянтин Малєєв.

— Під час громадянської війни в Китаю, яка розгорілася після Другої світової, Тайвань відокремився. Комуністична влада Китаю вважала іншу частину країни лише тимчасово втраченою. Сам Тайвань представляв Китай до 1980-х років навіть в ООН. Непідвладний Китаю Тайвань незалежним на міжнародному рівні так майже ніхто й не визнав. Тож це є юридично спірна територія. З іншого боку, Тайвань демонструє демократичні принципи побудови суспільства, — зазначив Костянтин Малєєв.

На думку експерта, США не визнають Тайвань як незалежну державу, а з іншого захищають демократію, тож не можуть дозволити Китаю поглинути Тайвань. Американці розуміли, що це призведе до загострення ситуації. Та Ненсі Пелосі продемонструвала, що якщо ми не будемо поводитися як люди у своєму праві, то це буде ще більше провокувати диктаторські режими, ніж наші прямі дії із захисту.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток