Зараз в ефірі:

Воїни-танкісти відзначають своє професійне свято по-новому

14.09.2023
Воїни-танкісти відзначають своє професійне свято по-новому

Цьогоріч Україна вперше відзначає День танкових військ 14 вересня. 9 вересня 2023 року Президент України Володимир Зеленський підписав указ про перенесення дати професійного свята танкістів та встановлення Дня танкових військ, який відтепер відзначатиметься щороку 14 вересня. Раніше, продовжуючи традицію СРСР, Україна відзначала День танкістів у другу неділю вересня.

Танк на полі бою — це потужна пробивна зброя, бронебійний сталевий кулак. На емблемі сучасних танкових військ ЗСУ зображена латна рукавиця та пірнач (різновид булави) — атрибути кавалерії часів пізнього Середньовіччя, зокрема у Великому князівстві Литовському, до якого входила частина нинішніх українських земель. Таким чином танкові підрозділи української армії вважаються нащадками лицарської кавалерії Середньовіччя.

Сучасні танкові війська — це важлива складова бойового потенціалу Збройних Сил України. Це потужність, міць та головна ударна сила Сухопутних військ. До складу військ входять механізовані та танкові дивізії й бригади. Механізовані й танкові війська можуть діяти в складі морських та повітряних десантів. Мають на озброєнні основні бойові танки та підрозділи підтримки. 

Роль танків у сучасному бою залишається ключовим тактичним та психологічним фактором підтримки наземних військ. Танки завдають ворогу нищівних ударів та надають піхоті вогневу підтримку, якої не може забезпечити артилерія чи інші засоби. Однак на полі бою мужність та героїзм проявляють не машини, а люди. У важких та виснажливих боях наші воїни-танкісти з честю захищають Україну, демонструючи фантастичний професіоналізм та високу бойову майстерність. Крім того, бійці вдосконалюють свої машини та опановують нову техніку.

Так, танкісти 47-ї окремої механізованої бригади поділилися враженням від танків Leopard 2A6, які Україні надали наші союзники. Бійці відзначають переваги західної техніки над радянською та наголошують на численних прикладах, коли Леопарди зберігали життя наших воїнів. Танкісти розповідають, що працюють на цих машинах переважно вночі або на світанку, бо саме цей час для цього танка — найефективніша робота. Чому його назвали Леопардом? Це швидкий нічний звір, який ефективно допомагає знищувати ворога

Міцна броня та щільний вогонь, швидкість маневру та відмінна влучність роблять танкові підрозділи незамінною потужною силою, що здатна зупиняти ворога та долати його спротив. Ми пишаємося героїчними вчинками воїнів-танкістів та схиляємо голови перед героями, хто віддав своє життя за волю та свободу українців. Вічна їм пам'ять!

Дякуємо нашим воїнам — танкістам за мужність та героїзм, за стійкість та самовіддану працю, за вірність Українському народові й рідній Батьківщині! Звільнення України триває. Ворог буде знищений. Працюємо далі, до повної Перемоги! Фото 3-ї окремої танкової Залізної бригади.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток