Зараз в ефірі:

Як муфтій Саїд Ісмагілов став на захист українського неба

29.03.2024
Як муфтій Саїд Ісмагілов став на захист українського неба

Саїд Ісмагілов до широкомасштабного вторгнення росії був духовним лідером, науковцем-ісламознавцем та муфтієм Духовного управління мусульман України «Умма», тепер він служить в ЗСУ. Як служать мусульмани в українському війську, Саїд Ісмагілов розповів на Армія FМ.

Саїд Ісмагілов – уродженець Донецька.  У 2014 році він змушений був залишити рідне місто, адже перебувати там стало небезпечно для життя. Невдовзі після цього на звернення православних капеланів, які сказали, що до мусульман у війську ніхто не приїжджає, вирішив сам їхати на передову, а потім почала формуватися спільнота, розповідає Саїд.

– Я був причетний до створення мусульманського капеланства в Україні. До 2014 року цього феномену в Україні не було. Я знайомий з усіма мусульманськими капеланами. Формою роботи залишається те, що капелани відвідують невеликі групи мусульман, що є в різних військових частинах та підрозділах, для спільної молитви.

Командири в українському війську з розумінням та повагою ставляться до релігійних потреб вірян, зазначає Саїд Ісмагілов.

– В Україні лише 0,2% мусульман, а у війську їх аж 2%. Україна демонструє світові надзвичайно високий рівень культурної і релігійної національної свідомості. І офіцери, й побратими з повагою ставляться до релігійних потреб своїх колег. Є підрозділи, де готують їжу для військових, враховуючи потреби мусульманства. Але частіше мусульмани самі дбають за свою їжу, щоб вона відповідала мусульманським нормам. І якщо в них є можливість, дотримуються мусульманського посту під час місяця Рамадан.

Якщо вірянина в армії дотримання посту знесилює та знижує його бойовий потенціал, йому дозволяється вживати їжу, пити воду та приймати ліки, але за першої ліпшої нагоди він має надолужити кожен пропущений день посту, зауважує Саїд Ісмагілов.

– Іслам – досить гнучка релігія і дозволяє певні полегшення для вірян, які перебувають у важких або незручних умовах.  Та я знаю багатьох мусульман, для яких це вже третій Рамадан, якого вони дотримуються, попри те, що виконують бойові завдання.

З початком широкомасштабного вторгнення Саїд Ісмагілов як бойовий медик евакуйовував поранених з «гарячих точок», а нині він стереже українське небо.

– Я зараз виконую обов'язки командира взводу управління одного з батальйонів, який захищає небо України. Тобто служу в ППО.  В мої обов'язки входить керувати нашими засобами ППО та нашими бійцями.  Дотримання посту у священний місяць Рамадан жодним чином не заважає мені якісно виконувати завдання. Наприклад, нещодавно наша військова частина під час масованої атаки шахедів збила чотири БПЛА.

Російські пропагандисти всіляко намагаються посіяти сумніви та переконати мусульман України не чинити спротиву агресору, застерігає Саїд Ісмагілов.

– Російські ІПСО спрямовані на те, щоб посіяти сумніви в серцях вірян.  Відповідно, наші військові мусульманські капелани розсіюють сумніви і розповідають, що коли приходить ворог, щоби знищити тебе, ти як вірянин маєш право давати повну програму відсічі і знищувати ворогів.

За словами Саїда Ісмагілова, не варто плекати ілюзій: росія прийшла вбивати і не пожаліє нікого. Тому моральний обов’язок кожного громадянина ставати на захист країни і робити все, щоб звільнити Україну до останнього клаптика і щоб росія щезла без сліду.

 

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток