Зараз в ефірі:

Як за 6 км від Бахмута з’явилася «головна новорічна ялинка країни»

06.12.2023
Як за 6 км від Бахмута з’явилася «головна новорічна ялинка країни»

Всі соцмережі облетіло фото прикрашеної ялинки, яка з’явилася близько до «нуля» і яку вже встигли охрестити головною новорічною ялинкою країни.  Де саме та хто її встановив, на Армія FМ розповів волонтер Євгеній Ткачов.

Символ нового року з’явився на дорозі між Часовим Яром та Бахмутом, куди вже не можна заїжджати цивільним, розповів Євгеній Ткачов.

– По цій дорозі мчать на великій швидкості наші захисники, які їдуть на Бахмут, Кліщіївку, Іванівку.  Це моїх рук справа.  Увечері в мене виникла ця ідея, я ж місцевий. Знайшов у розбомбленому помешканні сина ялинку, прикраси. Вранці з одним журналістом поїхали, встановили й швиденько втекли, бо це місце дуже обстрілюється, там вже якийсь марсіанський пейзаж.

Торік, пригадує Євгеній Ткачов, новорічний антураж був більш яскравий.

– Тоді в Часовому Яру можна було більш-менш знаходитися цілодобово. Тому ми на будівлі нашої церкви повісили ілюмінацію, підключали генератор. І якраз це була центральна дорога в Часів Яр, яка вела тоді на Бахмут. І цією дорогою їхало 80% наших військових, тобто таким чином підіймати їм настрій.

Навіть у гарячих точках перед святами з’являються новорічно-різдвяні атрибути, каже волонтер.

 – Присилають військовим посилки, починають надходити листівки від дітей. Волонтери домовляються про закупівлю цитрусових, бананів, інших смаколиків. Уся атрибутика буде: і малесенькі ялинки, і гілочки ялинок чи сосон, які військові будуть прикрашати. Хтось буде вішати на них гранати, хтось патрони, шеврони. Тобто свято буде.

Як волонтер із багаторічним досвідом, Євген розповів про найдивніший вантаж, який доводилося доправляти до захисників.

– У п’ятнадцятому році під Дебальцевим я віз подушку, набиту травою, якій було написано, що це грудний збір із Закарпаття, який прислав один зі священників. Коли мене зупинили на блокпості й почали перевіряти, а там невідома трава, то можна було трактувати як хочеш. Сюжет для російської пропаганди, те що треба.

Нині, зазначає волонтер, найкращими подарунками для захисників є засоби, що допомагають зігрітися:

– Протизастудні чаї у великій кількості, теплі носки, грілки у взуття, рукавички, вологі серветки, які не замерзають на морозі.

Що ж до окопних свічок, зауважує волонтер, краще відправляти бійцям на передову професійно зроблені вироби або газові горілки, бо від чаду саморобних свічок бійці зазвичай сильно потерпають.

Вітаючи українців зі святами, волонтер Євгеній Ткачов зазначив:

– Я закладав встановленням цієї ялинки, що Господь з нами і життя завжди перемагає смерть. Як би не було погано, але нам буде не соромно і в нас завжди є надія.  

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток