Зараз в ефірі:

Заступник командира корабля Олександр: Оскільки ВМС — це еліта ЗСУ, тому я вибрав такий шлях

27.02.2023
Заступник командира корабля Олександр: Оскільки ВМС — це еліта ЗСУ, тому я вибрав такий шлях

Як екіпаж корабля, на якому Олександр (прізвище військовослужбовця та назва корабля не названі з міркувань безпеки) заступником командира, зустрів широкомасштабне російське вторгнення, як вдалося вполювати два ворожих Су-27 та про здобутий новий досвід військовий моряк розповів журналістам Армія FМ, які побували з виїзним ефіром в Одесі.

Як розповів Олександр, у війську він із 2017 року. Коли проходив строкову службу, у навчальний центр приїхали представники з Військово-морського коледжу ВМС, які й вплинули на його вибір.

— Оскільки ВМС — це еліта ЗСУ, тому я вибрав такий шлях. Любов до моря прищепили бойові офіцери під час навчання. А під час виходів у море я остаточно зрозумів, що ось це моє, — розповів військовий.

24 лютого 2022 року для Олександра розпочалося з виходу в море. І хоча екіпаж корабля був вражений підступністю росії, але завдяки чітким діям командування всі швидко опанували себе.

— Усі думали, що це будуть просто провокації, як були і до цього з 2014 року. Ніхто не чекав, що це буде так масштабно. Наш корабель вступав в бойове зіткнення з російським кораблем Адмірал Макаров. У нас було недостатньо часу для відбиття їхньої атаки, але екіпаж відпрацював на найвищому рівні. Ми їх вивели на ту дистанцію, коли вони вже не могли уникнути атаки, якої вони й не очікували. І по них відпрацювали з берега. Була інформація, що корабель пошкоджений, — сказав моряк.

За словами Олександра, на рахунку екіпажу корабля і пара збитих Су-27.

— Ми були в одному із пунктів базування ВМС, якраз мали виходити у відкрите море, як туди залетіли дві "сушки". Усі, хто не задіяні в розрахунках по збиттю — всі на бойові пости. Корабель вийшов у море. І під час того, як ми були в морі, вони пішли на другий захід і наш зееркашник відпрацював по них. Люди зробили те, до чого їх готували, — зазначив Олександр.

Як зауважив військовослужбовець, за час широкомасштабного вторгнення більшість теоретичних знань він відпрацював на практиці. Вдосконалюється і на посаді заступника командира корабля.

— Заступник командира корабля виконує по суті всі дії командира корабля, але командир корабля контролює тебе, а ти контролюєш уже весь особовий склад. Ти повинен знати все про всіх, у кого які проблеми, інколи навіть більше за командира, і правильно співпрацювати з людьми, правильно працювати з їхніми старшинами, — сказав моряк.

З особливою вдячністю заступник командира розповідає про роботу коків.

— Загалом у війську їжу готують на велику кількість у людей, а на кораблях коки живуть зі своїм екіпажем. Вони навіть із того  самого складу продуктів можуть приготувати неочікувані страви, — радий військовий.

Як розповідає про робочі будні Олександр, корабель виходить у море на тижні, інколи повертаючись у порт, щоб дозаправитися, тож на судні мають бути усі необхідні запаси. Що ж до інтернету, то користування ним суворо регламентоване.

— Ніколи користуватися, бо  всі або відпочивають, або перебувають на своїх постах. За потреби ми можемо на короткий час дати особовому  складу зв'язатися зі своїми рідними та близькими, щоб сказали, що все з ними добре, — зазначив Олександр.

Поділився армієць і пересторогами, які мають військові моряки.

— Є забобони, що перед виходом у море не голяться. Можливо, це просто вигадки, але ситуації траплялися. У нас був випадок, що механік поголився пере виходом, а під час виходу один із головних двигунів відмовився працювати. І  після цього ми на одному двигуні поверталися довго додому, — впевнений військовий.

Що ж до жінок на кораблі, Олександр переконаний, що їм служити важче, але майбутнє за прогресом.

— Я розумію, що потрібно наближатися до натовських стандартів, але жінкам на кораблі важче. Жінок — командирів корабля ніколи не було у нас у ВМС, але, я думаю, це буде досить цінний досвід. Повинно бути вдосконалення і щось нове. Якщо не йти до нового, то ми будемо стояти на місці, — переконаний Олександр.

А загалом, як поділився армієць, за рік широкомасштабної війни на кораблі відбулися разючі зміни.

— Багато чого нового з'явилося — з обладнання, з підготовки, навіть дуже сильно оновився екіпаж на досить високому рівні. Це дуже великий поштовх у розвитку, єдине погано, що це трапилося під час війни, — додав моряк.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток