Зараз в ефірі:

Морські піхотинці України відзначають своє професійне свято

22.05.2022
Морські піхотинці України відзначають своє професійне свято

День морської піхоти встановлений Указом Президента України від 23 травня 2018 року. Дату вибрали не випадково цього дня у 1918 році гетьман Української Держави Павло Скоропадський віддав наказ про початок формування бригади морської піхоти у складі трьох полків для несення служби. А у 1919 році Симон Петлюра видав наказ про заснування Морського полку. У березні полк був реорганізований у 1-й Гуцульський полк морської піхоти Дієвої армії УНР. Частини морської піхоти УНР брали участь у Першому і Другому зимовому походах армії УНР.

Морська піхота, як і флот України, дуже постраждали від російської окупації Криму у 2014 році частина кримських "морпіхів" присягнули Росії та залишилися на півострові. Утім, українська морська піхота не зникла. Вірні присязі морські піхотинці були передислоковані в Миколаїв, їх було менше батальйону. У стислі терміни в нових місцях дислокації морські піхотинці відновили свої бойові спроможності. Було сформовано повноцінну бригаду морської піхоти в Миколаєві та створено новий окремий батальйон морської піхоти під Одесою.

23 травня 2018 року на честь сторіччя створення морської піхоти українські морські піхотинці змінили берети з чорного на відтінку морської хвилі. Першим головний убір нового зразка отримав командувач морської піхоти Військово-Морських Сил ЗСУ генерал-майор Юрій Содоль. Йому також вручили прапор Командування морської піхоти.

Морська піхота України передовий загін сил висадки, який призначений для дій у складі тактичних і оперативно-тактичних десантів, а також оборони пунктів базування ВМС, островів, ділянок узбережжя, портів, аеродромів та інших важливих об'єктів. Щодня вони сміливо та рішуче підтверджують свій лаконічний девіз — Вірний завжди!

Морські піхотинці на війні з 2014 року. Спочатку вони посилювали оборону української армії на шляху з Криму. Українська морська піхота була залучена у кількох гарячих точках Донбасу: біля Гранітного, Талаківки, Гнутового, Павлополя, брала участь в обороні Маріуполя та боях за Широкине, заходила у Водяне та Чермалик. Морські піхотинці тримали майже 100 км фронту від Широкиного до Докучаєвська.

Від перших днів повномасштабного російського вторгнення українські морські піхотинці залучені до бойових завдань на найважчих ділянках оборони України, здебільшого у південних областях. Як зазначив командувач морської піхоти генерал-лейтенант Юрій Содоль, "Сучасна українська піхота кожного дня повномасштабної агресії російсько-фашистської орди вказує "другій найсильнішій" армії світу її справжнє місце. Тисячі вбитих і поранених окупантів, сотні одиниць знищеної військової техніки яскраво говорять про професіоналізм воїнів-піхотинців, їх мужність та героїзм".

Морські піхотинці продовжують захищати нашу державу на багатьох напрямках оборони країни. За цей час українські морпіхи неодноразово проявляли мужність та справжній героїзм перед лицем найжорсткіших випробувань російсько-української війни.

Зокрема військові 36-ї окремої бригади морської піхоти імені контрадмірал Михайла Білинського героїчно обороняли Маріуполь, згодом витримуючи разом з іншими українськими підрозділами облогу Азовсталі. Сергій Волинський "Волина", в.о. командира 36-ї бригади морської піхоти ЗСУ у Маріуполі, став одним з облич і символів незламності Маріупольського гарнізону. У Генштабі ЗСУ зазначили, що під постійними обстрілами оборонці Маріуполя змогли зберегти боєздатність та дати ворогу "по зубах". Морські піхотинці завдали величезних втрат російським фашистам.

Як повідомляє Командування морської піхоти, з метою відзначення подвигів воїнів, станом на кінець квітня, було подано на заохочення майже 1,5 тис. військовослужбовців підпорядкованих військових частин і підрозділів Командування морської піхоти. Всього за цей час 609 військовослужбовців отримали як найвищі державні нагороди, так і медалі та відзнаки. Серед них 5 Героїв України, власники орденів Богдана Хмельницького, Данила Галицького, орденів За мужність.

19 квітня 2022 року у відеозверненні, президент Володимир Зеленський повідомив про відзначення державними нагородами 229 воїнів 36-ї окремої бригади морської піхоти, які брали участь в обороні Маріуполя.

Вічна пам’ять тим, хто віддав своє життя у боротьбі з агресором! Ми обов'язково Переможемо!

Слава Україні! Слава морській піхоті України!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток