Зараз в ефірі:

Навіть такі невеликі заходи наближають велике майбутнє, — співорганізатор фестивалю Гарік Пледов

19.05.2022
Навіть такі невеликі заходи наближають велике майбутнє, — співорганізатор фестивалю Гарік Пледов

Про фестиваль Мистецтво — зброя!, що відбувся цими вихідними в Києві, в ефірі Армія FМ  розповів співорганізатор цього мистецького івенту Гарік Плєдов. Частина коштів від продажу квитків на цей культурний захід піде на підтримку ЗСУ.

 

 

Костянтин Богатирьов: Чому обрали саме таку назву фестивалю Мистецтво — зброя! і якщо це зброя, то як вона діє?

Гарік Пледов: Назву обрали не випадково. Це взагалі був постер в одного нашого українського митця. Ми взяли цей слоган, адже він повністю відображає нашу головну мету — поширення української культури та мистецтва, надання йому нового поштовху. Росія увесь час намагалася спаплюжити культурні надбання українців, привласнити твори українських авторів і загалом переписати історію. Тому ми вважаємо, що одне з головних наших завдань — розвивати культуру. Можливо, це звучить трохи гучно, адже цей івент був не такою вже масовою та історичною подією, але навіть такі невеликі заходи наближають велике майбутнє.

Костянтин Богатирьов: Це перший культурний івент із початку повномасштабного російського вторгнення у Києві. На Вашу думку, чи важко митцям в умовах війни знайти натхнення?

Гарік Пледов: Війна нікого не залишила байдужим. В усіх роботах знайшла відображення воєнна тематика. А загалом, за словами митців, усі реагували по-різному: хтось продовжував працювати, а хтось місяць рефлексував і не міг нічого робити.

Костянтин Богатирьов: Чи вважаєте ви як один з організаторів, що мети фестивалю було досягнуто?

Гарік Пледов: Ми перед собою ставили кілька завдань і, чесно кажучи, не розраховували, що прийде стільки людей. Нашу ініціативу охрестили фестивалем вже після того, як з'явилися афіші. Спершу ми взагалі всією командою займалися виробництвом жилетів, зробили біля 2500 за цей час. А коли попит спав і з’явилося трохи вільного часу, виникла ідея організувати мистецький захід. Наприклад, ми виставляли роботи фотографа з Харкова, який перебував під обстрілами, а коли була змога, відправляв світлини нам.

Костянтин Богатирьов: Які мистецькі напрями були представлені на фестивалі та хто із митців долучився до заходу?

Гарік Пледов: Був аудіовізуальний перформенс, на якому були представлені сучасні електронні музиканти — це Моноконда, Володимир Гнатенко. Також була сучасна театральна сцена, там були mariia&magdalyna, Hooligan Art Community та «Стус:Перехожий».  Це доволі хороші сучасні театральні трупи. Також була секція візуального мистецтва — це художні роботи та фотографії. Освітню програму представляли Любко Дереш та Ігор Козловський. Любко Дереш розповідав, як мистецтво стає зброєю, продовжуючи тему нашого івенту.

Костянтин Богатирьов: Чи багато було відвідувачів і який напрям був найпопулярнішим?

Гарік Пледов: За приблизними підрахунками, десь півтори тисячі осіб відвідали захід і вдалося зібрати близько 300 тисяч гривень.

Костянтин Богатирьов: Фестиваль був організований суто на волонтерських засадах?

Гарік Пледов: Уся команда працювала на волонтерських засадах, усі загорілися цією ідеєю. Але ми на старті домовилися, що якщо івент вдасться і ми зберемо достатню кількість грошей, то якусь частину виділимо на так звану зарплату. Локацію обрали на Нижньоюрківській, адже ми раніше вже співпрацювали і тут мою ідею підтримали. Зараз вони працюють як волонтерський штаб — влаштовують тренінги медиків, плетуть сітки.

Костянтин Богатирьов: Які відгуки вже отримали від відвідувачів і чи плануєте ще якісь івенти?

Гарік Пледов: Відгуки дуже хороші. Всі були задоволені саме таким форматом. Я раніше займався івентами, але трішки іншого спрямування, тож це був новий досвід і я трохи нервував щодо цього, але все вдалося. А загалом цей проєкт планується як платформа для митців, щоб надавати їм поштовху, представляти їх потім в Європі. Оскільки зараз вся увага прикута до України, то це дуже хороший шанс показати, наскільки ми талановиті.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток