Участь українців у російсько-турецькій війні

Участь українців у російсько-турецькій війні

Питання територіальної приналежності Криму актуальне й у наш час. Інтернет переповнений пропагандистськими гаслами на зразок: «Крым — русская земля», «Севастополь — город русских моряков». Окупанти посилаються до ефемерної історичної справедливості, за якою Крим мав би належати Росії. Та чи так воно насправді? І чи справді заслужено Крим належить Україні? Що ж, спробуймо з'ясувати це питання разом.

 

Українці становили переважну більшість передових загонів російського війська під час усіх російсько-турецьких воєн за Крим. У 1735-38 роках діяло 50 тис. українців, без урахування морських козаків

Із самого початку і до кінця війни активну участь у ній взяло козацтво України. Так, у листопаді 1769 року, козаки завдали поразки татарському загону біля річки Вовчої, взяли участь у битві при Кінбурзі, під Очаковом і Хаджибеєм. Ходили козаки під Тулогу, Ізмаїл, штурмували Перекоп, захопили Кафу.

У липні-серпні 1773 року запорожці стояли біля Гірсового під командою генерал-майора Милорадовича.

У 1776 році, вже після розгрому останньої Січі, російські полководці змушені були заново організувати суто українські військові формування, за запорізьким зразком, для війни в Криму.

Саме завдяки українцям Росія змогла здобути Крим під час російсько-турецьких війн.

Слухайте новий випуск у неділю о 16:00 на хвилях Армія FM або читайте у розділі, і ви дізнаєтесь ще більше фактів про приналежність Криму до України.