Україна неймовірна: Донецьк

Україна неймовірна: Донецьк

Слухайте програму "Україна неймовірна" на хвилях "Армії FM" щодня о 14.30

Першими поселенцями на цих землях були запорозькі козаки, які засновували свої «зимники» у стратегічно важливих пунктах. Зокрема, на території сучасного Донецька сходяться вододіли Кальміуса, що впадає в Азовське море, приток Самари та Сіверського Донця. Козаки, коли їм перекривали пряму дорогу з Чорного моря на Січ, піднімалися на веслах та «мотузках» Кальміусом, далі кілька кілометрів перетягували волоком свої легкі чайки — і зрештою потрапляли в Дніпро в районі нинішнього Дніпропетровська. Приблизно так само вони здійснювали подорож до південного кордону ("кроми") Московського царства, що проходила по річці Тор — зараз про ті часи нагадує назва великого центру машинобудування Краматорська.

Найглибші шахти України знаходяться саме в Донецьку. Їх вугільні пласти розробляються на глибині понад 1200 метрів. До речі, гірські розробки Донецьких шахт складають унікальну систему підземних коридорів довжиною понад 2000 кілометрів. Шахтарський труд особливо почитаємо в Донецьку. Найбільше свято Донецька - день міста, відзначається саме в день Шахтаря.

А ви знали, що в далекому 1970 році ЮНЕСКО присвоїло Донецьку звання "Місто мільйона троянд", як найзеленішому промисловому місту Європи. Троянди - це символ і гордість Донецька.

Протягом квітня — жовтня 2014 року місто опиняється під контролем російських найманців і сепаратистів "Донецької народної республіки". 14 листопада Донецьк було внесено до переліку населених пунктів на Сході України, на яких тимчасово не діє українська влада.