Україна неймовірна: земля таємничого лебединського козака Краматора

13.09.2017
Україна неймовірна: земля таємничого лебединського козака Краматора

"Крома Торова", "крам на Торі", "крама Торська" або земля таємничого лебединського козака Краматора

Перші поселення на території сучасного Краматорська з'явилися ще у 18 сторіччі. Саме в цей період земельні ділянки тут отримали представники полкової старшини козачих полків.

У 1868 році в цих краях будувалася залізнична дорога, на якій з'явилася станція Краматорська, що була розташована на березі річки Казенний торець. Взагалі походження назви "Краматорськ" дуже цікаве і має кілька версій.

Найбільш популярною є версія походження цієї назви від словосполучення "крома Торова", тобто "кордон (крома), що проходить по річці Тор" (зараз ріка Торець).

Друга версія - назва Краматорськ утворилася від словосполучення "Крам на Торі" - нібито так називали місце чумацьких торгів у річки Тор.

Інші дослідники схиляються до версії, у якій основою назви є слово "тор" - не назва річки, а первинна назва міста Слов'янська від фотреці Тор (Соляна).

Також є версія, що назва Краматорськ походить від словосполучення "земля Крама", у якому Крам - це прізвище. Саме ця "Краматоровка", про яку йшлося вище, може бути землею, територією так чи інакше пов'язаною з якоюсь особою на ім'я Краматор.

Статус міста Краматорськ отримав лише після початку будівництва Новокраматорського машинобудівного заводу.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток