УКРАЇНСЬКІ МИРОТВОРЦІ В КОНГО ЗА РІК УСПІШНО ПРОВЕЛИ 5 ВІЙСЬКОВИХ ОПЕРАЦІЙ

УКРАЇНСЬКІ МИРОТВОРЦІ В КОНГО ЗА РІК УСПІШНО ПРОВЕЛИ 5 ВІЙСЬКОВИХ ОПЕРАЦІЙ

Участь в 5 військових операціях та майже 3000 вильотів і це лише за рік. Подробиці миротворчої місії Збройних сил України обговорюємо з нашим спеціальним кореспондентом із Демократичної республіки Конго Віктором Ануфрієвим.

 

 

 

Ведучий: Вітаємо Віктор! Що нового в українських військових миротворців у «гарячій» Африці?

Віктор Ануфрієв: У базовому таборі 18-го окремого вертолітного загону місії ООН зі стабілізації в Демократичній Республіці Конго підбили підсумки своєї  діяльності за рік служби в цій країні.

За весь останній рік загальний наліт наших екіпажів склав майже 3400 години.  Армійці здійснили при цьому майже 3000 вильотів, перевізши більше 13000 пасажирів та понад 520 тон різних вантажів.

Екіпажі Мі-8 та Мі-24 взяли участь в п’яти складних операціях місії ООН в ДР Конго, а саме: «Правий» та «Лівий хук» в провінції Північне Ківу, «Червоний змій» в провінції Верхнє Уелле, «Швидкий удар» на землях провінції Ітурі, «Сталевий кулак ІІІ» в провінції Південне Ківу, а також забезпечували роботу з повітря «Реакції сил» місії ООН в ДР Конго поблизу міста Бені.

Завдяки тому, що авіаційні підрозділи українського національного контингенту знаходились в кількох таборах країни, нам вдалось забезпечити контроль місії ООН над всією східною та північно-східною територією Республіки.

Вже найближчим часом українських вертолітників замінить чергова, восьма, ротація військовослужбовців.