Зараз в ефірі:

Україна і Нідерланди створять механізм фінансування українських виробників озброєнь

14.06.2024
Україна і Нідерланди створять механізм фінансування українських виробників озброєнь

Україна й Нідерланди підписали заяву про наміри щодо створення механізму фінансової підтримки українських виробників озброєння. Про це повідомила пресслужба Міністерства з питань стратегічних галузей економіки.

Заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості Сергій Боєв та Міністр оборони України Рустем Умєров та Міністерка оборони Королівства Нідерландів Кайса Оллонгрен підписали Заяву про наміри, яка зафіксувала на папері наміри України й Нідерландів створити дієвий механізм фінансової підтримки українських виробників озброєнь.

Підписання заяви має на меті зміцнити виробничий потенціал української оборонної промисловості та забезпечити постачання найбільш ефективних озброєнь Силам безпеки та оборони України за підтримки Нідерландів.

Підписанню цього документу передував візит в Україну тижня Міністерки оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен, після якого вона оголосила про виділення 60 мільйонів євро на дрони для України. Зокрема, йдеться про 20 мільйонів на закупівлю FPV-дронів в рамках міжнародної дронової коаліції, 22,5 мільйони євро – на закупівлю безпілотників виробництва ОПК Нідерландів, а також 17,5 мільйонів – на закупівлю морських дронів українського виробництва.

«Дрони стали геймченджерами у цій війні. Тому для нас важливо залучити якомога більше ресурсів для їх виготовлення та постачання до українського війська. Оборонна промисловість України має значні потужності, які перевищують закупівельні спроможності держбюджету. Тому для нас так важлива підтримка партнерів у вигляді додаткових контрактів. Ми вдячні Королівству Нідерланди за надання цієї підтримки», – сказав заступник Міністра з питань стратегічних галузей промисловості Сергій Боєв.

Підкреслимо, що виділення коштів Нідерландами на закупівлю українських дронів є суттєвим внеском в ініціативу ZBROYARI: Manufacturing Freedom. Це глобальна фандрейзингова кампанія, стратегічний збір серед країн-партнерів. Його мета – зібрати $10 млрд на виробництво української зброї у 2024 році. У межах проєкту Україна має вже три донати: окрім Нідерландів, Данія виділила 28,5 млн доларів, а Канада – 2,1 млн доларів.

Фото: Міноборони України.

Матеріал підготував Андрій Вирва.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток