Україна переходить на літній час

28.03.2020
Україна переходить на літній час

Україна в ніч на неділю, 29 березня, перейде на літній час. О 3-й годині ранку стрілки годинника будуть переведені на годину вперед. А це означає, що спати будемо на годину менше.

 

 

 

 

 

Щорічно годинникові стрілки в останню неділю березня о 3 годині переводять на 1 годину вперед і в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад. Це необхідно для того, щоб наблизити адміністративний час до сонячного.

Традиція переведення годинників вже понад століття хвилює різні країни, в тому числі й Україну. Спочатку головною метою переведення годинників на літній час вважалася економія енергетичних і паливних запасів країни за рахунок більш раціонального використання денного світла для неспання, праці і дозвілля. У багатьох країнах літній час так і називається – "daylight saving time" (DST) – тобто час, що зберігає денне світло.

На сьогоднішній день існує багато суперечок про доцільність зміни часу і його негативний вплив на здоров'я людей. Адже коли переводять годинники, людині необхідний певний період для адаптації і перебудови організму на новий ритм життя.

Таким чином, переведення годинників на літній час часто провокує перебої в режимі сну, збільшення втоми, зниження захисної реакції організму, прояв стресів. До того ж цей день припадає саме на період карантину, Великого посту і сезон авітамінозу, коли організм ослаблений після зимового сезону. Експерти радять починати адаптовуватися хоча б за тиждень до переведення годинників.

Тож ми маємо для вас кілька порад як легко перейти на літній час:

- Лягайте спати щодня на 15 хвилин раніше, ніж напередодні.

- Перед сном: провітріть приміщення, засинайте в тиші і темряві, не користуйтеся гаджетами перед сном.

- Не вживайте перед сном міцний чай, каву та алкогольні напої.

- Вечеряйте не пізніше, ніж за 2-3 години перед сном.

- Влаштуйте собі піші прогулянки на свіжому повітрі.

- Зранку прожене сонливість контрастний душ.

- А також ритмічна музика на Армія ФМ, яка забезпечить вам бадьорий підйом і надасть позитивної енергії.

  Будьте здоровими та бадьорими!

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток