Зараз в ефірі:

Україна повинна бути не лише територією на карті, а в серці кожного, — Анатолій Штефан

12.02.2021
Україна повинна бути не лише територією на карті, а в серці кожного, — Анатолій Штефан

Анатолій Штефан, також відомий як Штірліц. Військовий блогер та аналітик. Пише про перемоги воїнів ЗСУ, антипропаганду та інсайди. Офіцер ЗС України.

 

 

 

 

 

 

Олексій Чубашев: Як ставишся до озброєння і чи є в тебе особиста зброя?

Анатолій Штефан: Ставлюсь позитивно. Є особиста нагородна зброя  автоматичний пістолет Стечкіна. Намагаюсь раз у місяць відвідувати тир.

Олексій Чубашев: Чи маєш друзів на фронті, яким часто телефонуєш, і що для них є зараз найбільш актуальним?

Анатолій Штефан: Я дуже маю багато друзів. І нині найбільш актуальне, вважаю, для кожного в окопі  це питання повернення додому живим та здоровим.

Олексій Чубашев: Чи маєш якісь особливі подарунки з фронту?

Анатолій Штефан: Найбільше мені до душі ляльки-мотанки, які на початку війни нам надсилали діти з різних куточків України. У мене близько 20 цих мотанок. Вони на видному місці стоять удома і завжди мені нагадують про те, що в країні війна.

Олексій Чубашев: Люди, які знають тебе нещодавно, здебільшого сприймають як штабного «паркетника», який щось там чиркає у Фейсбуку. Ти згадав про ляльки-мотанки, де вони побували разом із тобою?

Анатолій Штефан: Так, нині я штабний офіцер і ні від кого це не приховую. Але до війни я служив у 72-й окремій механізованій бригаді, де зустрів війну. І також був до 2017 року в 53-й окремій механізованій бригаді. А ляльки бачили різні місця: Амвросіївку, Гранітне, Волноваху, Троїцьке, Попасну. Вони завжди були зі мною. Я піхотний офіцер і все життя прослужив у піхоті.

Олексій Чубашев: Як ставишся до нових видів військ, наприклад, Сил спеціальних операцій, Десантно-штурмових військ, Морської піхоти?

Анатолій Штефан: Вважаю їх своїми побратимами. Я завжди був у піхоті, але мені теж цікаво розширювати свій світогляд і дізнаватися про ССО, ДШВ, дивитися, як вони діють за тих чи інших обставин. На фронті познайомився із багатьма гарними хлопцями, які служать в цих підрозділах. Можна розповідати годинами про їхні героїчні вчинки. Але про деякі з них ми дізнаємось тільки після закінчення війни.

Олексій Чубашев: Що нині є головним надбанням Збройних Сил України і головною проблемою?

Анатолій Штефан: Головне надбання ЗСУ  це довіра українського народу, а головна проблема  це російський ворог.

Олексій Чубашев: Яким має бути соціальний статус і забезпечення українських військовослужбовців?

Анатолій Штефан: Цієї суми має вистачати для комфортного життя в Україні. Нині, на мою думку, військовослужбовці не отримують такого захисту від держави. Ми бачимо, як захищені воїни і їхні родини в НАТО. Я вважаю, що зміни потрібно починати не просто зі складання фізичних нормативів за натівськими стандартами, а саме із соціального захисту.

Олексій Чубашев: Яке твоє ставлення до жінок в армії?

Анатолій Штефан: Позитивне. Моя дружина  військовослужбовець. Певний час своєї військової служби я був заступником одного із підрозділів, де було чимало жінок. І я скажу, що в деяких випадках на фронті вони відповідальніші за чоловіків під час виконання завдань.

Олексій Чубашев: Як Україні перемогти у війні, враховуючи сучасні реалії?

Анатолій Штефан: Найперше Україна повинна бути не лише територією на карті, а в серці кожного. Нині більшість українців роз’єднані  за політичними поглядами і так далі. Я хочу, щоб в кожного в душі була політична партія  Україна, а її кольори були жовто-блакитні. І коли це буде, ми обов’язково переможемо.

Олексій Чубашев: Як вести інформаційну війну в умовах активних бойових дій і в умовах позиційного конфлікту?

Анатолій Штефан: Основним компонентом війни є інформаційна складова. Тож всім хочу порадити в умовах війни будь-яку інформацію сприймати як неправдиву, усі факти перевіряти і дотримуватись інформаційної гігієни. А ще сприймати інформацію без емоцій. Адже роблячи інформаційний вкид, ворог найперше ставить на емоції.

Олексій Чубашев: А чи має бути інформагресія з нашого боку і в якій формі?

Анатолій Штефан: Потрібно боротись за мізки і серця людей на окупованих територіях, які піддались агресивній російській пропаганді. Зрадники, які взяли в руки зброю, прислужують російським окупантам, повинні за це відповідати за законом України. Але більшість тамтешніх людей  українці, які опинились в скрутному становищі.

Олексій Чубашев: Чи повинна Україна вести інформаційну війну на ворожій території?

Анатолій Штефан: Авжеж має. На рівні держави ми повинні вести не тільки війну, а й роз’яснювальну роботу. Повинні давати росіянам альтернативу  не тільки на телебаченні, а інтернет-ресурсах розповідати правду. Якщо це буде, мабуть, вони щось зрозуміють.

Олексій Чубашев: Як правильно називати країну-агресора і якими будуть відносини України й Росії років десь через 20?

Анатолій Штефан: Це ворог і окупант. А на 20 років я не можу прогнозувати. Це вже, мабуть, вирішуватиме наступне покоління, які будуть наші відносини. Але хочу сказати, що ми повинні виховати нашу молодь так, щоб вони розуміли, з ким і на яких умовах підтримувати стосунки.

Олексій Чубашев: Наскільки активними в соцмережах мають бути українські армійці?

Анатолій Штефан: З огляду на те, як стрімко розвивається віртуальний світ, вважаю, що військовослужбовці повинні бути у соцмережах, але за однієї умови. Ми всі знаємо, що інформація, яка має обмежений доступ, не повинна потрапляти в інтернет. Це відповідальність кожного командира, кожного військового, щоб вона не була поширена. Є розвідка відкритих джерел інформації, яка працює дуже добре і у нас, і у ворога. Тож треба бути військовослужбовцям акуратними і стриманими.

Олексій Чубашев: Поясни ситуацію із блогеркою Таїсією Маламан?

Анатолій Штефан: Це дуже показова ситуація. Проблема патріотичного виховання молоді величезна, вона назрівала з першого дня незалежності України. А під час війни ми побачили, що молодь живе у віртуальному світі, де немає війни, російського агресора, тисяч загиблих воїнів. На жаль, пані Таїсія не хоче повертатися з віртуального рожевого світу, де лише позитив. Але ми вже сім років бачимо геть іншу картину.

Олексій Чубашев: Яким повинен бути сучасний образ українського воїна, щоб він був цікавий молоді?

Анатолій Штефан: Це має бути сучасний воїн 21 сторіччя. І такі вже у нас є, наприклад, воїни ССО. Це воїн-захисник, добре фізично підготовлений і з сучасним спорядженням. Щоб зацікавити молодь армією, потрібно ще більше популяризувати армійську службу в соцмережах  найперше це Тік Ток, Інстаграм. Також, думаю, не завадить всім силовим структурам звертатися за допомогою до молодих патріотичних блогерів, бо тільки разом можна щось змінити.

Олексій Чубашев: На твою думку, яких змін зазнали Збройні Сили України?

Анатолій Штефан: Я служу вже 21 рік, був в армії до війни, і під час війни. Збройні Сили дуже змінилися. Головне  це мотивація, єднання. Нарешті українці відчули себе нацією. А Збройні Сили  це зріс суспільства. Тут служать люди, які прийшли з різних професій, і змінюють армію, змінюють країну. Я вірю що війна закінчиться обов’язково нашою перемогою. І коли вступимо в НАТО і буде збільшене фінансування війська, то піде потужна модернізація техніки, озброєння. Сподіваюсь це побачити.

Фото: Юлія МасліковаRuslan MukhanovАлександр Гром

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток