Україна відзначає 30-ту річницю Всеукраїнського референдуму за незалежність держави

30.11.2021
Україна відзначає 30-ту річницю Всеукраїнського референдуму за незалежність держави

1 грудня 1991 року понад 90% українців проголосували за підтримку незалежності.На референдумі волевиявленням народу було підтверджено Акт проголошення незалежності України, ухвалений 24 серпня 1991 року Верховною Радою, за який тоді проголосували 346 народних депутатів. В усіх 27 регіонах країни виборці підтримали Акт проголошення незалежності від 24 серпня 1991 року.

 

 

 

Не було жодного регіону, жодного населеного пункту, де ідея незалежності України не знайшла б підтримки більшості громадян.Зокрема, в Криму за незалежність проголосували 54,19 відсотка громадян, у Севастополі – 57,07 відсотка, у Донецькій, Луганській, Одеській та Харківській областях волю до власної держави виявили понад 80 відсотків громадян. В Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській, Волинській, Рівненській, Житомирській, Київській, Хмельницькій, Черкаській, Вінницькій областях «за» проголосували більш як 95 відсотків громадян.

З 1 грудня 1991-го почалась нова сторінка в історії незалежної України. Втретє за 350 років нашої героїчної і водночас трагічної історії – від Визвольної війни середини ХVІІ століття – Україна здобула самостійність. Саме Всеукраїнський референдум наділив прийнятий Верховною Радою Акт проголошення незалежності України тією юридичною силою, яка дозволила ствердити: Радянський Союз як об’єкт міжнародного права перестав існувати, а на політичній карті світу з’явилася нова незалежна держава – Україна. 

Одночасно зі всеукраїнським опитуванням відбувались перші в історії незалежної України вибори президента. Перемогу тоді здобув Леонід Кравчук, отримавши понад 60% голосів.
Вже наступного дня, 2 грудня 1991-го незалежність України визнали Польща і Канада, 4 грудня – Литва і Латвія. Протягом першого місяця після референдуму Україну визнали 57 держав світу, за перший рік незалежності - 130 держав.

А вже 8 грудня лідери України, Росії і Білорусі («ключових» республік, які у 1922 році створили СРСР) підписали угоду про те, що Союз «як суб’єкт міжнародного права припиняє своє існування». У результаті кожен українець із понад 30 млн., які прийшли проголосувати за Незалежність, і розвалили СРСР. Фактично, українці висловилися 1 грудня 1991 року за скасування Радянського Союзу від імені усіх його громадян. Адже після Всеукраїнського референдуму його аналоги в інших радянських республіках не проводили, визнавши, що без України в “нью-СРСР” сенсу немає. Так Радянський Союз закінчив своє існування. 

 

 

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток