Україна відзначає День Гідності та Свободи

21.11.2019
Україна відзначає День Гідності та Свободи

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи, що об’єднав дві знакові події у новітній історії країни — Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року. Відносно нове свято встановлено Указом Президента України Петра Порошенка від 13 листопада 2014 року. 
 

 

 

 

Свято з'явилося на честь двох революцій, що були найважливішими в Україні: Перша революція відбулася у 2004 році та називається Помаранчевою. Друга революція сталася взимку 2013-2014 років і отримала назву Євромайдан. Метою запровадження пам’ятної дати стало донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.

22 листопада 2004 року — початок Помаранчевої революції в Україні, загальнонаціональних протестів, мітингів та інших акцій громадянської непокори. Останньою краплею стало оголошення Центральною виборчою комісією результатів другого туру президентських виборів. Через фальсифікації під час голосування і підрахунку голосів Віктор Янукович випередив Віктора Ющенка. Українці тоді вперше вийшли на Майдан і добилися повторних виборів.Через рік, у листопаді 2005 року, Президент Віктор Ющенко заснував свято – День Свободи. Однак, влада, встановлена в Україні на той момент, так і не змогла реалізувати більшості очікувань, покладених на неї народом.Згодом, наступним Президентом України став Віктор Янукович. Він скасував День Свободи й об’єднав його з Днем Соборності Указом від 30 грудня 2011 року.

У листопаді 2013 року українці знову вийшли на Майдан. увечері 21 листопада, на майдані Незалежності почали збиратися учасники мітингу, незабаром їх було вже 1500, а 24 листопада — понад 100 тисяч прихильників євроінтеграції. Протести відбулися також у Львові та Харкові. Потім відбувся загальностудентський страйк, а 29 листопада на Євромайдані влаштували великий мітинг із закликами до відставки уряду та дострокових виборів у парламент.Кривавою стала ніч на 30 листопада. Тоді для розгону майданівців влада застосувала силу. І це був тільки початок. Протести перетворилися з проєвропейських на антиурядові та стали значно масштабнішими. 18-20 лютого – пік Революції гідності. Відбулися криваві сутички в центрі Києва, підпалено Будинок профспілок та вбито багатьох євромайданівців, які стали Героями Небесної сотні. У ніч з 21 на 22 лютого Янукович втік з України, а Росія незабаром анексувала Крим та без оголошення війни вдерлася на Донбас.

Щорічно в День Гідності і Свободи в Україні проходить багато різних меморіальних, урочистих і культурних заходів. Так само проходять церемоніальні покладання квітів за участю керівництва держави, представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, духовенства та громадськості. 

День Гідності і Свободи не просто чергове свято в нашому календарі, воно є твердженням ідеалів свободи і демократії, а так само пошаною тих, хто віддав свої життя, захищаючи суверенітет України, а також вікові прагнення українців до свободи. Будемо гідно зберігати імена своїх мужніх Героїв! Хай береже нас усіх Господь, а Україні дарує Свободу і Славу!

 

Фото: Макс Левін

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток