Зараз в ефірі:

Україна відзначає День територіальної оборони України

02.10.2021
Україна відзначає День територіальної оборони України

30 вересня 2020 року "Враховуючи важливість територіальної оборони у забезпеченні обороноздатності та територіальної цілісності України, роль складових сектору безпеки і оборони та інших суб’єктів, що залучаються до виконання завдань територіальної оборони, а також з метою подальшого розвитку сучасних військових традицій", Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про запровадження Дня територіальної оборони України. Його відзначають щороку в першу неділю жовтня. Цьогоріч свято припадає на 3 жовтня.

Війська територіальної оборони резервний компонент Збройних сил України, призначений для територіальної оборони. Підпорядковується командуванню територіальної оборони. 

Серед основних завдань військ територіальної оборони — охорона органів державної влади, місцевого самоврядування, важливих об'єктів та комунікацій; розгортання та несення служби на блокпостах; боротьба з диверсійно-розвідувальними силами супротивника, антидержавними незаконно утвореними озброєними формуваннями та мародерами; підтримання безпеки та правопорядку на відповідній території (районі, місті); організація руху опору та (або) партизанських загонів — у разі захоплення противником території відповідальності; ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру в мирний час.

Обласні військові комісаріати формують на своїй базі окремий стрілецький батальйон, районні (міські) військові комісаріати загони оборони в кількості від 2 до 5, залежно від покладених завдань. Всі підрозділи комплектуються резервістами та військовозобов'язаними. Підготовка особового складу підрозділів ТрО відбувається в рамках навчальних зборів з військовозобов'язаними (з практичним призовом) та занять, які проводяться в період між навчальними зборами. Особовий склад стрілецьких батальйонів проходить тактичну, вогневу, інженерну, медичну та спеціальну підготовку на військових полігонах під час військових зборів. На збори тероборонців залучають кадрових військовослужбовців, підготовлених інструкторів за програмою "Орбітал", інструкторів Сил спеціальних операцій, фахівців громадських організацій. Важливо, що до зборів з офіцерами територіальної оборони залучають і керівників органів місцевого самоврядування, які є очільниками тероборони у своїх районах. Таким чином забезпечується чітка вертикаль управління системи територіальної оборони на державному, регіональному й місцевому рівнях.

29 липня 2021 року Президент України Володимир Зеленський підписав Закони "Про основи національного спротиву" та про зміни до Закону "Про чисельність Збройних сил України".

Саме закон "Про основи національного спротиву" передбачає комплекс важливих заходів, які мають на меті розвиток територіальної оборони та руху опору, впровадження системи підготовки населення до національного спротиву. Цей документ дає змогу в разі потреби залучити все населення України до захисту території. А згідно з підтриманими змінами про збільшення чисельності ЗСУ, її мають наростити на 11 тисяч військовослужбовців — до 261 тисячі осіб. Збільшення пов'язане зі створенням територіальної оборони.

У 2021 році Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Валерій Залужний затвердив нарукавні емблеми для окремих бригад територіальної оборони Сухопутних військ ЗС України. Відзначається, що з метою формування мілітарних традицій українського війська у символіці підрозділів територіальної оборони основний акцент поставлено не на адміністративно-територіальні одиниці, які були штучно утворені за часів радянської окупації, а на історичні регіони України. На більшості емблем зображені елементи історичної або сучасної символіки регіонів, у яких розташовані частини. Проте під час створення використовувалась не тільки регіональна геральдика, але й історична символіка часів доби козацтва.

Тероборонець — людина, яка живе у своєму краю, вмотивована, підготовлена, готова стати на захист Батьківщини під керівництвом військовослужбовців. Воїни територіальної оборони спільно — сусід із сусідом, родич з родичем — у межах області захищають свій дім, захищають Україну. І коли ворог чітко розумітиме, що в будь-якій точці України є підрозділи тероборони, воїни яких озброєні, навчені та злагоджені, а також є місцевими, які знають власну територію і населення, захищають свої домівки, то він задумається, чи варто туди посилати свої групи.

Сьогодні, у День територіальної оборони України, ми приєднуємося до привітань на адресу всіх, хто причетний до територіальної оборони України. Бажаємо Вам професійних успіхів, здоров’я та сил у справі захисту нашої рідної країни!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток