Україна відзначає День ВМС ЗС України

Україна відзначає День ВМС ЗС України

Святковий день встановлено згідно з указом Президента України від 12 червня 2015 року і відзначаються у першу неділю липня.

 

 

 

 

 

 

Військово-морські сили України виконують завдання із забезпечення обороноздатності держави, захисту її морських рубежів та гідно представляють нашу країну у міжнародному військово-морському співробітництв. Сьогодні військовослужбовці ВМС із честю виконують бойові завдання у зоні проведення операції Об’єднаних сил. Маючи досвід бойових дій, Військово-морські сили Збройних сил продовжують модернізуватися та прогресувати.

Вперше День ВМС України був відзначений у Севастополі 1 серпня 1997 року. В цей день на колишніх кораблях Чорноморського флоту ВМФ СРСР, що перейшли до складу ВМС України, були урочисто підняті військово-морські прапори України. День ВМС ЗС України був установлений на прохання Військової Ради Військово-Морських Сил, на честь перших широкомасштабних навчань українського військового флоту «Море-96» (30 липня – 1 серпня 1996), указом Президента від 17 серпня 1996 року.

Святкування дня ВМС стало всенародним оглядом бойової готовності українського флоту і визначенням його авторитету як у Севастополі, так і в Україні в цілому. Крім того, воно засвідчило перемогу не лише військових моряків, а всього українського народу у виснажливій боротьбі за флот, за право України бути морською державою.

Згодом, згідно з указом президента Ющенка від 24 березня 2006 року День Військово-морських Сил Збройних Сил України відзначався щорічно в першу неділю липня. З 2012 року почали відзначати в останню неділю липня. У 2015 році ми знову повернулися до святкування Дня Військово-Морських Сил Збройних Сил України в першу неділю липня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ФАКТИ ПРО ВІЙСЬКОВО-МОРСЬКІ СИЛИ УКРАЇНИ

Цікаво, що саме на липень припадають найзначущі дати в історії українського військового флоту.

Морський похід і блискучу перемогу київського князя Олега під Константинополем у червні-липні 907 року.

Весна — літо в 1616 р. - морський похід і перемоги козацької флотилії гетьмана Петра Сагайдачного під Кафою, Синопом і Трапезундом.

5 липня 1918 року був оприлюднений закон про уніформу для українського флоту.

18 липня 1918 року відбулось прийняття закону про Військово-морський прапор України.

У липні 1918 року було створено постійнодіюче з’єднання Військово-морського Флоту Української держави – бригада тральщиків.

21 липня 1992 року сторожовий корабель СКР-112 підняв український прапор і перейшов під юрисдикцію України.

1 липня 1993 року було створено 1 окремий батальйон морської піхоти та розпочато формування морської піхоти як роду сил.

30 липня 1996 року відбулись перші оперативно-тактичні навчання ВМС України під прапором Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України «Море-96».

11 червня 2020 року Президент України Володимир Зеленський призначив контрадмірал Олексія Неїжпапу командувачем Військово-морських сил ЗСУ.

Святкування Дня Військово-морських Сил Збройних Сил України проводилося на головній базі флоту в місті Севастополі та в місцях базування і дислокації сил. Нині, у зв’язку з російською окупацією Криму, штаб ВМС України знаходиться в Одесі. В цей день на Морському вокзалі Одеси зазвичай проходить ритуал підняття Військово-Морського прапора, прапорів розцвічування на кораблях Військово-Морських Сил Збройних Сил України та церемонія нагородження військовослужбовців ВМС ЗСУ.

На честь загиблих моряків в акваторії Одеського заливу з катерів Військово-Морських Сил Збройних Сил України будуть покладені на воду вінки та квіти.

Сьогодні у День Військово-Морських Сил Збройних Сил України Армія FM вітає наших славних моряків зі святом! Дякуємо вам за вірність присязі, стійкість та відвагу і бажаємо щастя, здоров'я, благополуччя і сім футів під кілем!