Зараз в ефірі:

Україна вшановує пам'ять загиблих Героїв Небесної Сотні 

19.02.2020
Україна вшановує пам'ять загиблих Героїв Небесної Сотні 

Важлива пам’ятна дата встановлена указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави. Гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013-лютий 2014 років), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Сам термін Небесна сотня вперше з’явився 21 лютого 2014 року після трагічних подій на вул. Інститутській, коли силовиками були жорстоко застрелені 47 активістів Євромайдану. Автором терміну є поетеса Тетяна Домашенко. Згодом, термін Небесна сотня став відноситися до всіх героїв, що поклали своє життя за весь період Революції гідності. 21 лютого 2014 року, офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього ж дня на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких в жалобних промовах назвали Небесною сотнею.

На тепер Героями Небесної Сотні називають 111 осіб. Зокрема, до подій 18 лютого офіційно вважаються загиблими 9 осіб, серед яких Сергій Нігоян, Михайло Жизневський та Юрій Вербицький. Під час трагічних подій 18-21 лютого 2014 року загинули 84 особи. Ще 18 людей померли від отриманих на Майдані травм після 21 лютого 2014 року. Остання така смерть була зафіксована 3 червня 2015 року. Майже 3 тисячі осіб було поранено за весь період масових протестів. 

104 Героя Небесної Сотні отримали посмертно звання Героїв України, а троє іноземців — громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії — Зураб Хурція і Давид Кіпіані, отримали посмертно звання Лицаря Ордена Героїв Небесної Сотні.

У ЗМІ розповсюджували інформацію про значно більшу кількість загиблих, але ці свідчення не є офіційно доведеними.

Справа про вбивства 20 лютого 2014 року вважалася найбільш розслідуваною. Генпрокуратура вела цю справу впродовж майже шести років. За час розслідування справи про підозру повідомили 26 колишнім співробітникам Беркута. Але ще у перший рік після Революції гідності 21 колишній беркутівець залишив Україну. Реальні строки покарання за вбивства на Майдані за цей час отримали лише так звані тітушки, які вчиняли провокації та бійки під час протестів. Розслідування цих жахливих злочинів не завершене і по цей день, а більшість винних продовжують залишатися на волі. На сьогодні очевидним є факт того, що влада та слабке українське суспільство не бажають до кінця розслідувати ці страшні злочини та причини, які до них призвели.

Президент України Володимир Зеленський раніше запевнив, що справи про розстріл Героїв Небесної сотні будуть завершені, й передача у ході обміну з ОРДЛО беркутівців у грудні 2019 року, на це не вплине. Нещодавно представники родин героїв Небесної сотні звернулися до президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради Дмитра Разумкова та генерального прокурора Руслана Рябошапки, щодо ознак реваншу диктатури в Україні. Відповідне відкрите звернення оприлюднила громадська організація Родини Небесної Сотні. Автори звернення висловили незадоволення призначеннями в Державне бюро розслідувань та заявами, створеними російською пропагандою, які дедалі частіше потрапляють в український інформаційний простір.

Сьогодні 20 лютого у День Героїв Небесної Сотні пам'ятні акції проходять в багатьох містах України. У Києві відбувається покладання квітів до Алеї Героїв Небесної Сотні, біля Меморіального комплексу Героїв Небесної сотні проходить молебень пам'яті Героїв Небесної сотні за участі сімей тих, хто загинув на Майдані. Вшанувати пам'ять героїв приходять сім'ї загиблих, учасники подій Майдану, небайдужі українці. Пам’ятаємо, що Україна заплатила надто високу ціну за звільнення від диктатури й свій цивілізаційний вибір — бути частиною Європи. Сьогодні боротьба за вільну та незалежну Україну триває! Слава Україні! Героям слава!

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток