Україна вшановує пам'ять захисників, які загинули в боротьбі за її незалежність

29.08.2020
Україна вшановує пам'ять захисників, які загинули в боротьбі за її незалежність

Заходи вшанування пам'яті захисників, загиблих у боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, розпочалися 29 серпня біля Стіни пам’яті на площі біля Михайлівського Золотоверхого собору. Про це в ефірі Армія FM розповіла кореспондент Наталія Шмарко.

 

 

 

 

Сьогодні біля стіни пам'яті на Михайлівській площі заплановано низку заходів до Дня пам'яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітеті територіальну цілісність України. Люди на площі почали збиратися близько 10 ранку. Вшанувати пам'ять героїв прийшли ветерани, військовослужбовці та рідні тих, хто віддав своє життя за Україну. Люди  несли  квіти до стіни пам'яті, переважно соняшники, як символ скорботи за загиблими. Цього року, започаткована нова традиція — у цей день прикріпити значок у вигляді соняшника до одягу, і багато людей вже долучилися до такої ініціативи.

О 10-й ранку було оголошено загальнонаціональну хвилину мовчання. А за годину  відбулося відкриття артпроєкту «Жива пам'ять» PLUS 1. В основі проєкту — експозиція на честь українських військових, які загинули в російсько-українській війні на Донбасі та в Криму у 2014-2018 роках, та їхніх сімей. "Плюс один" означає: ще один українець, ще один боєць, ще один батько, ще один чоловік, ще один співак, ще одна сестра, ще один друг, ще один брат, ще один доброволець, ще одна відповідь російській пропаганді.

Опівдні розпочалася поминальна панахида, а пізніше  розпочнеться відкриття меморіального заходу. Згодом планується покладання квітів до Стіни пам'яті.

Після завершення меморіального заходу розпочнеться концерт-реквієм за участю муніципальної академічної чоловічої хорової капели ім. Л. Ревуцького, а також тематична програма від учасників бойових дій, авторів-виконавців власних пісень, "Пісні народжені в АТО" та Заслуженого ансамблю пісні і танцю Збройних сил України.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток