Зараз в ефірі:

Українці святкують Трійцю

06.06.2020
Українці святкують Трійцю

Трійця — одне із дванадцяти головних православних церковних свят. Воно прославляє Пресвяту Трійцю — Бога Отця, Бога Сина і Бога Духа Святого. День Святої Трійці також ще називають Зеленими святами. Свято Трійці нерозривно пов’язане з Великоднем, а отже — не має сталої дати. Щорічно воно відзначається у неділю, на 50-й день після Світлого Христового Воскресіння. Тому в православних християн це свято й має ще одну назву — П’ятидесятниця. Оскільки Великдень у 2020 році відзначався 19 квітня, то Свята Трійця припадатиме на неділю, 7 червня.

У католицькій церкві, на відміну від православної, святкування П’ятидесятниці і Трійці розділене. Так, у християн західного обряду день Святої Трійці відзначають наступної неділі за П’ятидесятницею. У 2020 році вони святкуватимуть Трійцю також 7 червня — це один із рідкісних випадків, коли збігаються дати свят у католиків та православних.

Вперше відсвяткувати Трійцю вирішили апостоли, які були учнями Ісуса Христа. Цим святковим днем апостоли хотіли увічнити велику подію — зішестя на них та Діву Марію Святого Духа. Назва свята означає єдність Святого Духа, Бога-Отця і Бога-сина. Відбулося це на п’ятдесятий день після Воскресіння Господнього. За біблійними переказами, під час молитви в Сіонській світлиці на Матір Божу та апостолів зійшов Святий Дух у вигляді благодатного вогню. Після цього апостоли раптово навчилися зцілювати та пророкувати, а також заговорили різними мовами, щоб проповідувати вчення Христа для народів світу. 

Віряни цього дня відвідують святкову службу в церкві. В Україні у свято Трійці заведено прикрашати будинок березовими гілочками, збирати цілющі трави і йти з ними до церкви. У день Святої Трійці після служби заведено відвідувати або запрошувати в гості близьких родичів і друзів, дарувати подарунки. Тому перед Зеленими святами господині роблять генеральне прибирання у будинку та на подвір’ї. Вони готують святкові частування, зокрема печуть хліб, аби порадувати своїх гостей найрізноманітнішими стравами. Саме свято відзначають на природі, надягаючи всім гостям вінки з польових квітів. Після святкового обіду зазвичай влаштовувалися народні гуляння. Народні цілителі цього дня йдуть збирати трави. Вони вірять, що природа наділяє їх особливими чудодійними властивостями. Дівчата в старовину ворожили в цей день, бажаючи дізнатися свою долю.

На Трійцю категорично заборонено працювати, прибирати, прати, шити, робити ремонт і взагалі — займатися важкою працею.

Вважається, що свято Трійці тісно пов'язане з міфічними істотами русалками. Так що здавна заборонялося купатися в річці, озері або морі.

Не допускається зневажливе ставлення до землі. У цей день ні в якому разі не можна порушувати спокій землі: копати землю, орати, боронувати, косити траву, колоти дрова, рубати сучки, ламати й пиляти дерева і навіть садити рослини. Інакше чекайте біди.

Також вважається, що на Трійцю категорично не можна святкувати весілля, вінчання та хрещення. В іншому випадку  на сім'ю чекатиме біда.

Не варто в цей день думати про погане, сваритися чи бажати комусь зла. Така поведінка вважається великим гріхом. А вся негативна енергія повертається назад з потрійною силою.

За біблейськими правилами, на Трійцю потрібно відмовитися від усіх мирських турбот і провести день в молитві та роздумах про життя.

Згідно з повір'ями, на Трійцю потрібно свататися, а на Покрову — грати весілля. Тоді сімейне життя буде довгим і щасливим.

У нас символом Святого духа є білий голуб. У цей день близькі люди говорять один одному теплі слова, бажаючи здоров'я і добробуту всій сім'ї.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток