Українська армія відзначає День Збройних Сил

05.12.2020
Українська армія відзначає День Збройних Сил

День встановлений постановою ВРУ 1993 року. Відзначається щорічно 6 грудня — в день ухвалення 1991 року закону України «Про Збройні сили України». Символічно збігається з початком однієї зі славетних сторінок української армії — Першого зимового походу Дієвої армії УНР (6 грудня 1919 року).

 

 

 

 

Збройні Сили України — це об’єднання всіх військовослужбовців країни. До складу сучасних Збройних Сил входять: Сухопутні війська, Повітряні та Військово-Морські сили, ДШВ і ССО.

У 2016 році у ЗСУ були сформовані сили спеціальних операцій, зосереджені на “гібридній війні”. Зокрема, на рейдах і сучасних бойових діях, розвідінформації поза лінією фронту, ООС тощо.

До завдань української армії входить захист суверенітету і територіальної цілісності країни, зміцнення безпеки її громадян. Українські військовослужбовці також є постійними учасниками міжнародних військових операцій, зокрема й під егідою ООН.

Україна успадкувала від СРСР одне з найпотужніших угруповань військ у Європі, оснащене ядерною зброєю та відносно сучасними зразками озброєння та військової техніки. Але незалежна Україна обрала інший шлях і в Декларації про державний суверенітет, ухваленій в 1990 році Верховною Радою, був затверджений принцип без'ядерності. Україна пішла на ядерне роззброєння і до 1996 року повністю відмовилася від цього типу зброї. На жаль, за понад 20 років незалежності українська армія була майже знищена. І тільки після Революції Гідності та початку воєнних дій на сході України розпочалася нова сторінка літопису українських Збройних Сил. Протягом 2015 року ЗСУ відновили свою боєздатність, набули досвіду, був істотно збільшений парк військової техніки. Попри тотальну руїну в армії, корупцію, зради, втрати і підступність ворога, українським військовим вдалося відстояти незалежність нашої країни, захистити власний народ від агресора, а також відновити обороноздатність Збройних Сил. За даними Генштабу, за 6 років війни тільки українська армія втратила понад 4 тисяч військовослужбовців, понад 12 тис. захисників були поранені та зазнали ушкоджень.

Нині українська армія відновила свою боєздатність. Україна відмовилася від позаблокового статусу й оголосила про свої наміри вступити в НАТО. Курс України на повноправне членство в НАТО закріплений у Конституції України, а швидке отримання Плану дій щодо членства — мета, зафіксована у нещодавно ухваленій Стратегії національної безпеки України. 12 червня 2020 року Україна отримала статус члена Програми розширених можливостей НАТО.

У ЗСУ проголошено курс на досягнення стандартів Альянсу. Запровадження стандартів НАТО забезпечує планомірне нарощування боєздатності військ (сил) та досягнення взаємосумісності з силами та засобами провідних країн світу, сприяє підвищенню ефективності використання державних ресурсів у сфері оборони. За останні сім років Україна твердо відстоює не лише власну незалежність, а й безпеку та стабільність Європи, виступає потужним форпостом на східному фланзі НАТО.

Українська армія продовжує реформуватися, є досягнення і перемоги на цьому шляху. Хоча, звісно, не все вдається зробити швидко. Запровадження реальних реформ вимагає ухвалення непростих рішень, нових підходів до розв'язання давніх проблем, втілення нових прозорих систем, які стара система не сприймає і уповільнює рух до оновлення. Особливістю сучасних умов функціонування Збройних Сил є те, що їх реформування триває водночас із виконанням життєво важливого для забезпечення безпеки держави завдання — ведення операції Об’єднаних сил на сході України.

День Збройних Сил України відзначають усі війська держави, бо так скріплюється бойове братерство між військовослужбовцями країни.

Сьогодні, у День Збройних Сил України ми висловлюємо слова вдячності усім нашим військовослужбовцям — хоробрим чоловікам і жінкам — та вітаємо їх з професійним святом. Бажаємо нашим славним воїнам міцного здоров’я, успіхів у бойовій та тактичній підготовці, надійних тилів та добра у родинах. Ми пам'ятаємо героїв, які загинули, захищаючи Незалежність та Свободу. Цей подвиг назавжди залишиться у серцях українців! Бажаємо всім нам Перемоги над ворогом задля розквіту нашої країни!

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток