Українська мова як чинник національної безпеки

Українська мова як чинник національної безпеки

У стінах Міністерства оборони України сьогодні розтлумачили вимоги Закону України про застосування державної мови. Більше із місця події розповіла наш спеціальний кореспондент Ірина Монастирська.

 

 

 

 

 

"В межах святкування 207-ї річниці від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка відбулась лекція на тему «Українська мова як чинник національної безпеки». Лекція здебільшого стосується додаткових роз’яснень вимог Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який був ухвалений ще в 2019 році.

Згідно із цим документом, українська мова є обов’язкова для представників органів державної влади та публічних сфер. Закон гарантує, що кожна людина в нашій державі може отримати інформацію та послуги українською. До виступу запросили доцента КНУ імені Т. Шевченка, члена Національної комісії зі стандартів державної мови Людмилу Кравченко. Вона продемонструвала фрагмент документального фільму «Соловей співає», де аналізуються причини та наслідки нинішньої конфронтації довкола української мови", - розповіла Монастирська.