Українські десантники відзначають своє професійне свято

Українські десантники відзначають своє професійне свято

21 листопада — День Десантно-штурмових військ ЗСУ. Воїни в марунових беретах по праву стали справжнім символом нового Українського війська — боєздатного, сучасного, вмотивованого, з глибоким історичним корінням та відданістю справі захисту країни.

 

 

 

 

День Десантно-штурмових військ Збройних Сил України встановили згідно з Указом Президента від 21 листопада 2017 року «…Ураховуючи хоробрість та героїзм воїнів-десантників, виявлені у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, з метою відродження національної військової ідентичності, започаткування сучасних традицій вшанування звитяг українського війська та виховання у громадян патріотизму…». 

Встановлення Дня Десантно-штурмових військ саме 21 листопада стало гідним вшануванням національно-історичних та релігійних традицій українського народу. Адже в Україні сьогодні відзначають Собор Архістратига Михаїла, а цей святий є небесним покровителем десантників.

23 травня 2018 року Високомобільні десантні війська перейменували у ДШВ — Десантно-штурмові війська. Українські десантники також відмовилися від радянської атрибутики. У них з'явилася нова символіка: берет кольору марун замість блакитного, штандарт командувача десантно-штурмових військ, прапор роду військ із новою емблемою. Також була затверджена нова клятва.

Десантно-штурмові війська Збройних Сил України відіграють важливу роль у забезпеченні обороноздатності держави. ДШВ — це окремий рід військ Збройних Сил України, який призначений для вертикального охоплення противника та дій в його тилу. ДШВ, до складу яких входять десантно-штурмові, повітрянодесантні та аеромобільні частини, спроможні швидко реагувати на різноманітні загрози та виклики, виконувати завдання за призначенням в умовах, що характеризуються високими маневреністю та автономністю дій.

З початку бойових дій на сході нашої країни Десантно-штурмові війська разом з іншими частинами та підрозділами Збройних Сил України героїчно боронять незалежність України. 

Назавжди у нашій пам’яті залишаться приклади мужності й військової майстерності українських десантників; легендарний рейд, який назвали «найдовшим у новітній військовій історії», коли десантники та піхотинці здолали понад 470 кілометрів (зокрема тилами бойовиків) — від Слов'янська до Маріуполя, потім вздовж російсько-українського кордону, і через Луганськ повернулися до Слов'янська; оборона Луганського, Донецького, Краматорського летовищ та звільнення населених пунктів на сході. Так само ніколи не забудеться підступність російського агресора, який 14 червня 2014 року збив у небі над Луганськом наш ІЛ-76, внаслідок чого загинули 40 десантників 25-ї бригади та 9 членів екіпажу літака. За роки російсько-української війни десантно-штурмові війська втратили понад пів тисячі своїх воїнів. Світла згадка про загиблих воїнів назавжди залишиться у пам’яті українського народу.

У свідомості кожного українця воїн-десантник завжди асоціюється з такими поняттями - як честь, гідність і вірність обов’язку. Українські десантники неодноразово перебували на межі людських можливостей, але гідно виконували найскладніші завдання. Завжди демонстрували незламність бойового духу, жагу до перемоги та високий професіоналізм. Завдяки професіоналізму та високому рівню підготовки отримали заслужене визнання від іноземних партнерів під час спільних навчань та участі в операціях з підтримання миру і безпеки.

У цей святковий день Армія FM бажає воїнам-десантникам міцного здоров’я та сімейного добробуту! Нехай береже Вас покровитель Архістратиг Михаїл, а горде гасло «Завжди перші» надихає на нові перемоги та звершення!