Зараз в ефірі:

Українські морпіхи відзначають професійне свято

23.05.2021
Українські морпіхи відзначають професійне свято

День морської піхоти був встановлений Указом Президента України від 23 травня 2018 року. Раніше його відзначали 16 листопада. Дату змінили не випадково саме цього дня у 1918 році гетьман Української держави Павло Скоропадський видав указ України по Морському відомству “Про початок формування бригади морської піхоти у складі трьох полків для несення служби”.

 

 

Першим комендантом 1-го полку Морської піхоти став майор (військовий старшина) Іларіон Ісаєвич. Наступного року Симон Петлюра видав наказ про заснування Морського полку. У березні полк був реорганізований у 1-й Гуцульський полк морської піхоти Дієвої армії УНР. Частини морської піхоти УНР брали участь у Першому і Другому зимовому походах армії УНР.

Морська піхота входить до складу Збройних сил України як окремий рід військ. Він являє собою передові з'єднання висадки, які діють у складі тактичних і оперативно-тактичних десантів.

Також морпіхи обороняють пункти базування ВМС, островів, узбережжя, порти, аеродроми та інші стратегічні об'єкти. Українські морпіхи озброєні плавучою бойовою технікою, переносними протитанковими та зенітними комплексами й автоматами. Головна особливість морської піхоти, яка відрізняє їх від звичайних піхотинців чи десантників, прив'язаність до моря, точніше до узбережжя.

Морпіхи входять до складу об'єднаних сил швидкого реагування. З 2018 року морську піхоту України очолює генерал-лейтенант Юрій Содоль.

Морська піхота, як і флот, дуже постраждали від російської окупації Криму у 2014 році частина кримських "морпіхів" присягнули Росії та залишилися на півострові. Утім, українська морська піхота не зникла. Вірні присязі морські піхотинці були передислоковані в Миколаїв, їх було менше батальйону. У стислі терміни в нових місцях дислокації морські піхотинці відновили свої бойові спроможності. Сформовано повноцінну бригаду морської піхоти в Миколаєві та створено новий окремий батальйон морської піхоти під Одесою.

Морські піхотинці воюють з 2014 року. Спочатку вони посилювали оборону української армії на шляху з Криму. Воювала українська морська піхота у кількох гарячих точках Донбасу біля Гранітного, Талаківки, Гнутового, Павлополя, брала участь в обороні Маріуполя та боях за Широкине, заходила у Водяне та Чермалик. Тримали майже 100 км фронту від Широкиного до Докучаєвська. За весь час боїв на Донбасі загинуло більш як сімдесят українських "морпіхів".

У 2018 році українські морпіхи отримали берети іншого кольору. Замість чорного головного убору тепер вони носять берети відтінку морської хвилі. Свій символізм є й у беретних знаках морської піхоти — на них меч, якір та крила. Знаки символізують те, що морські піхотинці виконують завдання морського та повітряного десанту, а також на суходолі. Тобто є воїнами трьох стихій.

Які ж завдання притаманні воїнам цих підрозділів, можна також переглянути у програмах РЕКРУТ.UA.

У День морської піхоти ми відзначаємо силу та мужність українських морських піхотинців, шануємо тих, хто поклав своє життя в боротьбі за свободу та цілісність України. Армія FM бажає українським воїнам міцного бойового духу, високого професіоналізму, славних перемог у справі захисту нашої країни!

Слава морській піхоті! Слава Україні!

Фото: 503 Окремий батальйон морської піхоти

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 097 1991.8.24
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток