Українські школи в Криму

28.12.2020
Українські школи в Криму

Питання територіальної приналежності Криму актуальне й у наш час. Інтернет переповнений пропагандистськими гаслами на зразок: «Крым — русская земля», «Севастополь — город русских моряков». Окупанти посилаються до ефемерної історичної справедливості, за якою Крим мав би належати Росії. Та чи так воно насправді? І чи справді заслужено Крим належить Україні? Що ж, спробуймо з'ясувати це питання разом.

 

У 1941 році окупаційні німецькі війська, реагуючи на потреби населення, дали дозвіл на створення в Криму кількох українських шкіл. Адже і тоді українці становили вагомий відсоток від населення півострова. Проте шкільну програму обмежили вивченням простої грамоти та арифметики. Райхскомісар Е. Кох дозволив відкрити тільки початкові 4-річні школи для дітей віком від 9 до 12 років.

З поверненням Криму під владу СРСР ці школи знову закрили. Заново українські школи в Криму з’явилися вже лише після передачі Кримської області під контроль Української республіки. Втім, у 60-х роках українська мова як основна використовувалася лише у трьох школах-інтернатах півострова.

Слухайте новий випуск у неділю о 16:00 на хвилях Армія FM або читайте у розділі, і ви дізнаєтесь ще більше фактів про приналежність Криму до України.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток