УКРАЇНСЬКИЙ АМЕРИКАНЕЦЬ. МОРПІХ МАРКІЯН СИЧ

21.08.2019
УКРАЇНСЬКИЙ АМЕРИКАНЕЦЬ. МОРПІХ МАРКІЯН СИЧ

Він народився в Україні та до 15-ти років прожив тут. Згодом син емігрантів переїхав до США, де пішов до Корпусу морської піхоти. Певний час прослуживши пілотом гелікоптера CH-53, капітан Маркіян Сич вирішив кардинально змінити свій військовий фах.

 

 

Автор програми "Зброя. UA" на Армія ФМ Сергій Камінський про долю американського морпіха з українським корінням.

Ніхто навмисно не планував конкретно такий набір студентів у цій групи… Два українських студенти разом. Проте один не звичайний. Маркіян Сич проходить службу  у морській піхоті США близько шести років. Останні півтора року літав на гелікоптері СН-53. І от тепер вирішив змінити свою військову спеціальність і прибув на курси по зв’язках з громадськістю (DINFOS).

Старший інструктор команди DINFOS Джеван Ресней стверджує, капітан Сич прибув на курс зі стратегічних комунікацій, як колишній пілот гелікоптера. Такий операційний досвід тут буде доволі корисним і він вражений, що Маркіян прожив в Україні до 15 років.

Студент DINFOS Маркіян Сич  ріс в Україні більшість свого життя. Там і народився. Хоч і громадянин США, але корені українські. Він представник третьої генерації емігрантів. Його дід та бабуся переїхали до Сполучених Штатів після другої світової війни.

У перший день курсу в Оборонній інформаційній школі майор ЗС України Павло Ковальчук на перерві почув рідну мову. Це розмовляв капітан Сич. З того моменту офіцери потоваришували.

Часом американець допомагає українському колезі. Адже Павло не носій мови й іноді розуміє не все, що говорять інструктори. Крім того на вихідних Маркіян влаштовував колегам екскурсію містом Анаполіс. Проте в робочі дні обидва студенти максимально приділяють час завданням інструкторів.

Капітан Сич постійно слідкує за подіями в Україні. Найбільш надійним ресурсом інформації для нього є дружина-українка, яка час від часу буває там і днями прилітає з Запоріжжя.

«Я хочу побажати українцям рішучості, сили й терпіння. І знайте у вас є чимала підтримка», додає Маркіян Сич студент DINFOS (США).

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток