УКРАЇНСЬКИЙ КУРСАНТ РОЗПОВІВ ЧОМУ НАВЧИВСЯ У КОРОЛІВСЬКІЙ АКАДЕМІЇ СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК ВЕЛИКОБРИТАНІЇ

15.08.2019
УКРАЇНСЬКИЙ КУРСАНТ РОЗПОВІВ ЧОМУ НАВЧИВСЯ У КОРОЛІВСЬКІЙ АКАДЕМІЇ СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК ВЕЛИКОБРИТАНІЇ

Курсант Національної академії сухопутних військ Артем Бараненко сьогодні був нагороджений відзнакою Міністра оборони України «За зразкову службу».

Чому і за які досягнення Артем отримав нагороду в ефірі Армія ФМ розповів наш кореспондент у Львові Владислав Назаркевич.

 

«Декілька днів тому Артем Бараненко повернувся з Великої Британії. Там впродовж 11 місяців він навчався у Королівській академії сухопутних військ Великої Британії в Сандгерсті. Пліч-о-пліч з британськими офіцер-кадетами та курсантами із 22 інших країн практично з усіх континентів.

За традицією академії, наприкінці навчання кращому закордонному курсанту вручають шляхетну і коштовну нагороду – «Меч найкращого закордонного випускника». Наш Артем отримав його з рук заступника Верховного головнокомандувача об'єднаних Збройних сил НАТО в Європі, генерала сера Джеймса Еверарда.

Звичайно, дуже гарне навчання і високі результати не лишились не поміченими і в Міністерстві оборони України. Начальник Національної академії сухопутних військ генерал-лейтенант Павло Ткачук подякував Артему Бараненку за такі досягнення і вручив відзнаку Міністра оборони України.

Артем Бараненко став першим українцем, який привіз з академії в Сандгерсті «Меч найкращого закордонного випускника».

Найцінніше, за його словами, чому навчають у Британській академії – це лідерству. «Служити і вести за собою» - такі слова англійською мовою викарбувані на мечі. Артем стверджує – це не просто гарний слоган. Британський офіцер, командир, має насамперед вміти мотивувати підлеглих, бути прикладом для них, ні в якому разі не ображати їх, не пригнічувати їхню ініціативу. Також в академії дуже багато уваги приділяли військовій справі. Тактика, дії в різних умовах, навчання на полігонах – всього цього було вдосталь, аби стати професійним солдатом і командиром.

З усмішкою Артем згадує і притаманну Британській армії прискіпливість до деталей. З перших днів навчання в усіх приміщеннях, де живуть і навчаються курсанти – чимало інструкцій та фотознімків про те, де як і в якому порядку мають знаходитися, зберігатися усі речі та предмети – від шкарпеток до капелюхів. З часом до цього звикаєш і дотримуватися порядку в усьому стає легко. Хоча інколи все одно це непросто. От наприклад парадні черевики у курсанта мають блищати так, аби сержант міг побачити в них своє відображення. Якщо блиску немає – сержант тре черевики наждачним папером і курсант починає заново процедуру натирання свого взуття.

Ще один стовп навчання курсанта – фізична підготовка. Тільки той, хто відмінно складає ці тести може претендувати на звання найкращого. Наші українські нормативи є жорсткішими за британські. У рідній академії впродовж трьох курсів навчання Артем займався триборством. І каже, щиро вдячний своєму тренеру за серйозну підготовку.

У свої короткій промові Артем Бараненко на церемонії подякував викладачам і командирам за зусилля, які вони докладали, аби він мав знання і навички, які допомогли йому вибороти звання кращого закордонного випускника.

Чи прагнули інші закордонні випускники повезти меч додому?

Так, стверджує Артем. Він каже, що навчався сумлінно і наполегливо з перших днів, ще тоді, коли й не знав про цю традицію. І лише потім помітив, що багато його колег мріють про нагороду. Конкуренція була чесною і дружньою.

Що тепер буде робити Артем з мечем?

На ньому викарбуване його ім’я. Він говорив про це зі своїми командирами у Львові і всі зазначають – це його особиста нагорода і тільки він може розпоряджатися нею. Артем вирішив так. Під час відпустки він приїде до свого діда і залишить меч йому. Адже дідусь завжди пишається ним, підтримує, тому – дідусь буде радий такому вчинку.

Які плани на майбутнє у Артема?

Найближчі його плани – завершити навчання в академії. За фахом він артилерист. Його рідний дядько радив йому вступати сюди і бути артилеристом. Розслаблятися чи спочивати на лаврах курсант Бараненко не збирається. Каже це сьогодні він кращий закордонний випускник. А вже завтра він – звичайний курсант Національної академії сухопутних військ, який має стати професійним командиром і лідером.

 

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток