Український прапор над есмінцем Завидний

07.12.2020
Український прапор над есмінцем Завидний

Питання територіальної приналежності Криму актуальне й у наш час. Інтернет переповнений пропагандистськими гаслами на зразок: «Крым — русская земля», «Севастополь — город русских моряков». Окупанти посилаються на ефемерну історичну справедливість, за якою Крим мав би належати Росії. Та чи так воно насправді? І чи справді заслужено Крим належить Україні? Що ж, спробуймо з'ясувати це питання разом.

 

Восени 1917 року українізовані екіпажі почали відверто проявляти свої націоналістичні настрої. Тоді на більшості з означених кораблів команди підняли український прапор. Першим з усіх чорноморських кораблів відважився на такі рішучі дії есмінець «Завидний». Це була вже друга спроба підняття українського прапора на судні. 12 жовтня 1917 року команда підняла український стяг попри активну протидію російського командування. Українські моряки вирішили тримати прапор аж до оголошення результатів Установчих Зборів.

Тоді ж чорноморці отримали звістку про українізацію на Балтійському флоті. На відзначення цієї події, за попередньою домовленістю із командуванням, всі кораблі й порти Чорноморського флоту на один день прикрасилися українськими стягами, водночас просигналивши прапорами «Хай живе вільна Україна!». Українці Севастополя влаштували на честь цього багатотисячну урочисту ходу та парад біля пам’ятника адміралу Нахімову.

Слухайте новий випуск у неділю о 16:00 на хвилях Армія FM або читайте у розділі, і ви дізнаєтесь ще більше фактів про приналежність Криму до України.

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток