ULTIMA RATIO Роман Дашкевич

ULTIMA RATIO Роман Дашкевич

У травні 2019-го бердичівська 26 артилерійська бригада отримала почесне найменування імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича. Саме тоді у військових підрозділу з’явилася ідея дослідити постать Романа Дашкевича й історію української артилерії 20-го століття.

 

 

 

 

Свої дослідження разом з однодумцями вирішили використати для створення документальної стрічки, яку завершили до річниці перейменування свого підрозділу. Більше про це довідався наш військовий кореспондент Олександр Райковський.

ULTIMA RATIO — Роман Дашкевич із такою назвою було презентовано документальний фільм про видатну постать в історії українського війська. Назва фільму: ULTIMA RATIO, що в перекладі «останній аргумент». Цей напис нині  на шевронах підрозділу, адже останнім аргументом у війні вважалася артилерія. Батьком якої в Україні й називають Романа Дашкевича.

Майже пів року пресофіцер підрозділу Олег Калашніков разом із професійним режисером і водночас військовослужбовцем 26-ї бригади Олексієм Гончаруком та кількома іншими військовослужбовцями працювали над втіленням ідеї. Знімали за допомогою реконструкторів, істориків.

Півгодинний фільм планували показати широкому загалу в день першої річниці  надання бригаді імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича. Однак, зважаючи на ситуацію в країні, вирішили лиш розповсюдити фільм у медіа.                           

- Так вийшло, що ми зробили перший у світі документальний фільм про таку видатну особу історії визвольних змагань 1917-20-х років. Засновника і патрона української артилерії Романа Дашкевича. І дуже задоволені, що нам вдалося зробити це професійно, — зазначив Олег Калашніков, пресофіцер 26-ї артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича.