"Від 80-90 відсотків завдань на передньому краї – виконує сухопутка." - Заступник начальника штабу командування Сухопутних військ України Олександр Доманський

12.12.2017
"Від 80-90 відсотків завдань на передньому краї – виконує сухопутка." - Заступник начальника штабу командування Сухопутних військ України Олександр Доманський

Олександр Доманський – Заступник начальника штабу командування Сухопутних військ України.

Радий бути в ефірі і вітати всіх слухачів з дуже важливим святом! Десяту річницю поспіль ми святкуємо, знаходимось у миротворчих контингентах, на передових позиціях! Не дивлячись на свято ми завжди на службі!

Ви з дитинства розуміли, що будете військовим?

Так! Безперечно! В мене дід, батько були військовими. Закінчив московське військове училище, потім служив в Німеччині, а після того – Рава-Руська, Яворів, Львів, Десна, і потім вже в наших військових закладах вищих отримував освіту.

Що змінилось за рік?

Змінилась не тільки чисельність. Змінився загальний стан сухопутних військ. Ми не за чисельність, а за якість. Це дуже важливий фактор. У нас майже 10 батальйонів набули своїх спроможностей за стандартами НАТО.

Сухопутні війська, завдяки чисельності, виконують основний тягар завдань, стабілізаційних дій в зоні АТО, а також на кордоні із Кримом. Відповідно це накладає свою відмітку на особовий склад. Ті, хто знаходяться на нулівці – це сухопутні війська. Від 80-90 відсотків завдань на передньому краї – виконує сухопутка.

Чи є в планах популяризація піхоти?

Безперечно! Кілька напрямків діяльності в цьому плані побудова гуртожитків, більше 180-ти, десь по 400 людино-місць для розміщення військовослужбовців, які за контрактом збираються проходити службу, і збільшення грошового забезпечення військовослужбовців.

За цей рік надходили нові зразки озброєння?

Так, надходили. Протитанковий ракетний комплекс, і Корсар, і Стугна, йде модернізація вертольотів – мі-24, і мі-8, переозброєння на БТР- 4, модернізація танків, закупівля новітніх видів озброєння і техніки. Навіть, коли десь періоди затишшя. Це не означає, що ми опустили руки і не виконуємо завдання. Крім модернізації техніки, йде навчання особового складу. Техніка – лише метал, без людей це ніщо. Ми маємо навчити людей виконувати завдання з мінімальними втратами.

З міжнародними партнерами йдуть навчання?

Постійно! З залучення міжнародних інструкторів, як окремих військовослужбовців, так і батальйонів. На львівському центрі моделювання ситуацій відбувається підготовка офіцерів.

Що потрібно піхотинцю, щоб потрапити в міжнародний контингент?

Він має відповідати фаху, за яким має йти на посаду, знання іноземної мови та учать у антитерористичні операції. Тільки з бойовим досвідом. Бо збільшується вірогідність того, що він повернеться живим і здоровим.

Зменшилась кількість особового складу у миротворчій місії з початком АТО?

Ні, вона лише збільшується.

Професіоналізм має бути в усьому за всіма напрямками. Відповідальність за підлеглих, за їхні життя. Відповідальність перед батьківщиною і перед собою, звісно.

Кого будуть нагороджувати сьогодні до свята?

Звісно знаю! І всіх вітаю. Я б нагородив майже всіх, всіх хлопців з якими ми виходили з Дебальцевого. Зведена рота 101 бригади, 128 бригади, 30 бригади, всіх, не тільки командирів, весь особовий склад. Всім бажаю здоров’я, віри і миру після нашої перемоги.

Кого варто сьогодні загадати?

Думаю, мене підтримають всі військовослужбовці тут. Людину, яка все життя присвятила службі у сухопутних військах, пройшла всі посади. Зараз йде пропозиція перейменування вулиці Курської на вулицю генерал-полковника Воробйова. Це гідна людина.

Якою б ви хотіли бачити армію сьогодні?

Намагання зробити щось краще потребує матеріальних засобів. Хотів би бачити армію оснащену новітніми зразками техніки в повному обсязі, щоб спорядження відповідало стандартам НАТО, не тільки тих, хто на передовій. Щоб особовий склад був морально-психологічно готовий до виконання своїх завдань.

Слухайте випуск за посиланням: https://soundcloud.com/armyfm/rankova-kava121217-gst

Покриття
Надсилайте повідомлення
+38 067 430 84 59
Наші соцмережі
Завантажуйте додаток